Przewodnik po różnych typach maszyn kablowych do mycia podłóg

person Pureco.pl

Maszyny do mycia podłóg to urządzenia niezastąpione w wielu placówkach publicznych, firmach i instytucjach, ale także szkołach, szpitalach i innych miejscach, w których dbanie o higienę na dużych przestrzeniach jest konieczne każdego dnia. W sprzedaży są różne rodzaje tego typu maszyn czyszczących. Różnią się od siebie między innymi rodzajem zasilania czy wydajnością i rozmiarami. Niniejszy poradnik o maszynach kablowych skupia się właśnie na tych przewodowych urządzeniach, dzięki którym czyszczenie podłóg nawet o bardzo dużych powierzchniach jest szybsze, łatwiejsze i dokładniejsze.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są różne typy maszyn czyszczących do mycia podłóg;
  • w jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się mycie podłóg maszynami kablowymi;
  • jakie rodzaje maszyn kablowych znajdziesz w ofercie sklepu PURECO;
  • co wziąć pod uwagę, wybierając kablową maszynę czyszczącą do podłóg.

Typy maszyn do mycia podłóg

Różne typy maszyn do mycia podłóg mogą lepiej sprawdzać się w różnych miejscach i okolicznościach. Jednym z istotnych kryteriów wyboru jest oczywiście wielkość oraz wydajność urządzenia - niewielka maszyna bez trudu poradzi sobie bowiem ze szkolnym korytarzem czy pomieszczeniami biurowymi, podczas gdy duża będzie lepszym wyborem do hal, galerii czy centrów kongresowych. Oprócz tego istotna różnica pomiędzy maszynami do mycia podłóg polega na sposobie ich zasilania. Wyróżniamy bowiem maszyny zasilane akumulatorowo, kablowe maszyny czyszczące oraz urządzenia samojezdne.

Maszyny akumulatorowe

Maszyny do mycia podłóg zasilane akumulatorowo nie potrzebują długiego kabla ani obecności gniazdka elektrycznego w zasięgu, aby skutecznie czyścić podłogę. Takie rozwiązanie może więc być dobre w miejscach, gdzie w trakcie czyszczenia pojawiają się osoby trzecie, dla których długi, plączący się między nogami kabel mógłby być niebezpieczny, lub tam, gdzie ilość gniazdek elektrycznych jest niewystarczająca. Obecność akumulatora sprawia jednak, że maszyna zwykle jest cięższa, a dodatkowo generuje konieczność pamiętania o regularnym ładowaniu baterii.

Maszyny kablowe

Kablowe maszyny czyszczące, na których skupimy się w niniejszym przewodniku, to najpopularniejsze rozwiązanie do większości obiektów, w których konieczne jest szybkie i wydajne mycie podłóg o dużych powierzchniach. Brak wbudowanego akumulatora sprawia, że takie maszyny są lżejsze, dzięki niemu można je łatwiej przetransportować lub przenieść na inne piętro w razie potrzeby.

Maszyny samojezdne

Do naprawdę dużych i problematycznych w czyszczeniu powierzchni dobrym rozwiązaniem są samojezdne maszyny czyszczące - proste w obsłudze i niesamowicie wydajne. Doskonale sprawdzą się na przykład w galeriach handlowych, supermarketach, halach kongresowych czy muzeach.

Mycie podłóg maszynami kablowymi - gdzie najlepiej się sprawdzi?

Wszędzie tam, gdzie tradycyjne mycie podłogi jest bardzo czasochłonne i wymaga sporo wysiłku, doskonałym rozwiązaniem będą kablowe maszyny do mycia podłóg. Szeroki wybór dostępnych modeli i rozmiarów tego typu urządzeń pozwala dobrać sprzęt idealnie odpowiadający konkretnym potrzebom. Na przykład w hotelach, szkołach czy szpitalach, gdzie konieczne może być manewrowanie wąskimi korytarzami lub mycie podłogi na różnych piętrach, najlepiej sprawdzi się niewielka, lekka maszyna czyszcząca. Z kolei na dużych powierzchniach wymagających częstego i dokładnego mycia najlepiej poradzi sobie większa i bardziej wydajna maszyna kablowa.

Różne modele przewodowych maszyn do mycia podłóg sprawdzą się między innymi w większych sklepach i supermarketach, szkołach i przedszkolach, muzeach, szpitalach i przychodniach, domach opieki, siłowniach, klubach fitness, hotelach czy pensjonatach, a także salach przyjęć okolicznościowych czy centrach konferencyjnych.

Przewodnik po maszynach kablowych

Najlepsze maszyny kablowe do mycia podłóg znajdziesz w ofercie sklepu PURECO. Oferujemy zarówno niewielkie, lekkie i zwrotne maszyny, które doskonale sprawdzą się do czyszczenia ciasnych zakamarków, jak i duże, wydajne sprzęty idealnie do czyszczenia rozległych powierzchni. Wszystkie dostępne w naszym sklepie maszyny czyszczące do sprawdzony sprzęt od renomowanych producentów, którzy zapewniają najwyższą jakość, a także części zamienne oraz długą eksploatację urządzeń. Sprawdź, jakie maszyny do mycia podłóg kablowe znajdziesz w naszym asortymencie.

Kompaktowe maszyny czyszczące zasilane kablowo

Profesjonalne małe maszyny czyszczące, takie jak na przykład model VISPA 35 E marki Comac, to propozycja doskonała do niewielkich przestrzeni oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest dokładne i szybkie czyszczenie kątów, zakamarków czy przestrzeni między meblami. Jednocześnie nawet takie kompaktowe urządzenia czyszczące są w stanie wydajnie umyć i osuszyć nawet do 800 m2 na godzinę. Jeśli szukasz urządzenia, które będzie można w razie potrzeby łatwo przetransportować w inne miejsce, wybierz model ze składaną rączką, który zmieści się nawet do samochodu osobowego.

Średnie maszyny do czyszczenia podłóg

Maszyny do czyszczenia małych i średnich powierzchni do uniwersalne urządzenia, które są chętnie wybierane do różnego rodzaju pomieszczeń. Modele takie jak ABILA 50 E Classic marki Comac mają wydajność nawet do 1750 m2 na godzinę, dzięki czemu szybko i efektywnie poradzą sobie z zabrudzeniami, myjąc i osuszając podłogę. Tego typu maszyny od razu zbierają wszelkie zabrudzenia do osobnego pojemnika, dzięki czemu sprzątanie staje się jeszcze łatwiejsze i bardziej higieniczne. Wybierając średniej wielkości maszynę kablową do mycia podłóg warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wydajność, ale także koszty użytkowania. W przypadku wspomnianego powyżej modelu Abila 50 E Classic koszty te są wyjątkowo niskie, dzięki czemu sprzątanie staje się także bardziej ekonomiczne.

Maszyny kablowe do dużych powierzchni

Przy naprawdę dużych powierzchniach najlepszym wyborem będą największe, najwydajniejsze maszyny kablowe dostępne w ofercie sklepu PURECO, takie jak na przykład model ANTEA 50 E marki Comac. To bardzo nowoczesne i wydajne urządzenia o powierzchni mycia nawet do 1500 m2 na godzinę. Wyposażone zostały w specjalny system, pozwalający zmniejszyć zużycie wody i detergentów czyszczących, przy którym ograniczony jest także poziom hałasu. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się zatem w hotelach, szpitalach czy domach opieki. Istnieje dodatkowo możliwość wybrania modelu maszyny czyszczącej w wersji myjąco-podmiatającej lub z talerzem oscylacyjnym.

Wielofunkcyjne maszyny myjąco-szorujące

Oprócz klasycznych maszyn myjących o różnych wielkościach, w ofercie PURECO znalazły się także walcowe urządzenia wielofunkcyjne wyposażone w pompę. Pozwalają one na wydajne czyszczenie i osuszanie nie tylko podłóg, ale także dywanów i wykładzin, a nawet schodów ruchomych czy mat wejściowych. Szczególnie polecamy model MULTIWASH PRO 340 marki Truvox, który zapewnia maksymalną wygodę i wydajność czyszczenia nawet bardzo dużych obszarów.

Wybór maszyn do mycia podłóg - na co zwrócić uwagę?

Wybierając maszynę do mycia podłóg, warto zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych czynników. Jednym z nich jest oczywiście wielkość i wydajność, ale także inne parametry. Liczy się również pobór wody i prądu, obecność osobnych pojemników na wodę czystą i brudną, a także możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów. Warto zwrócić uwagę również na sposób wymiany padów szorujących - im łatwiej można to zrobić, tym szybsze i przyjemniejsze będzie codzienne użytkowanie maszyny.

Pureco

Pureco to lider w dostarczaniu profesjonalnych rozwiązań do utrzymania czystości, specjalizujący się w produktach europejskich najwyższej jakości. Nasze wieloletnie doświadczenie i współpraca z renomowanymi producentami pozwalają nam oferować zaawansowane technologicznie maszyny czyszczące, profesjonalną chemię gospodarczą oraz kompleksowy serwis, skierowane do firm, instytucji i jednostek publicznych. Zobowiązujemy się do promowania kultury czystości, oferując konkurencyjne ceny i indywidualne podejście do każdego klienta, co czyni nas zaufanym partnerem w branży.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień