Odkurzacze pionowe

Odkurzacze pionowe to urządzenia do sprzątania, które absolutnie zrewolucjonizowały rynek sprzętów sprzątających. Dzięki ich nowej, lekkiej formie nie musisz już ciągnąć za sobą całej dużej bryły na kółkach. Możesz zapomnieć także o giętkich rurach i wymiennych workach. Pionowy odkurzacz mieści się w jednej ręce i z lekkością możesz go skierować tam, gdzie chcesz. Przy jego pomocy odkurzysz nawet trudno dostępne zakamarki. Co więcej, odkurzacze pionowe przewodowe doskonale sprawdzą się nie tylko w domowych warunkach, ale także na większych przestrzeniach.

Aktywne filtry

Pionowy odkurzacz — wygoda i skuteczność

Lekka forma i większa elastyczność pracy to zaledwie niektóre z cech, dzięki którym odkurzacze pionowe coraz częściej wypierają modele klasyczne. Ich ogromnym atutem jest przede wszystkim komfort użytkowania. Wystarczy jedna wolna ręka, aby włączyć urządzenie, odkurzyć nim całą przestrzeń (nawet trudno dostępne miejsca pod meblami), a następnie odstawić na miejsce. Taką wszechstronność dopełnia także nowoczesny design oraz forma, która zajmuje o wiele mniej miejsca niż klasyczny odkurzacz na kółkach. To zatem rozwiązanie idealne do mieszkania w bloku — tego typu odkurzacz pionowy zmieści się nawet w wąskiej szafie. Jest także świetnym rozwiązaniem do większych przestrzeni, na przykład hoteli, gdzie przeniesienie odkurzacza z piętra na piętro nie będzie już tak trudne i wymagające.

Co więcej, odkurzacze pionowe często wyposażone są także w dodatkowy mini-odkurzacz ręczny, którym z łatwością wyczyścisz na przykład kanapę, fotel czy meble. Gdy wybierzesz natomiast odkurzacz pionowy łamany, bez trudu sięgniesz nawet najgłębszych zakamarków pod meblami. Odkurzacze pionowe zazwyczaj nie mają także systemu workowego stosowanego w klasycznych odkurzaczach, dzięki czemu nie musisz martwić się o kupowanie odpowiednich modeli worków, a także ich mało przyjemną wymianę. Wystarczy opróżnić wbudowany pojemnik i można odkurzać dalej!

Odkurzacze pionowe sieciowe czy bezprzewodowe?

Odkurzacze pionowe występują zarówno w wersji na kabel, jak i bezprzewodowej. Stając przed dylematem, który z nich lepiej kupić, warto wziąć pod uwagę pewne istotne kwestie. Z pewnością odkurzacz bezprzewodowy daje większą swobodę sprzątania. Brak plątającego się między nogami kabla daje ci pełną swobodę poruszania się ze sprzętem po całej przestrzeni. Jest jednak jedna ogromna wada takiego rozwiązania. Odkurzacze pionowe bezprzewodowe najczęściej dość szybko się rozładowują, a cykl pełnego ładowania potrafi trwać od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin. Oznacza to, że musisz spieszyć się ze sprzątaniem, bo inaczej akumulator może wyczerpać się w połowie odkurzania i będziesz musiał znów czekać na możliwość ponownego użycia. Odkurzacze pionowe przewodowe całkowicie eliminują ten problem, dlatego będą lepszym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz odkurzać nieco większe powierzchnie i nie chcesz robić tego w pośpiechu lub niedokładnie.

Odkurzacze pionowe elektryczne — na co zwrócić uwagę?

Czym charakteryzują się najlepsze odkurzacze pionowe? Zanim dokonasz wyboru, warto zapoznać się z najistotniejszymi parametrami tych urządzeń. Dzięki nim będziesz mógł idealnie dopasować odkurzacz pionowy do swoich potrzeb i cieszyć się nim przez długie lata.

Energooszczędność

W czasach, gdy rachunki za energię elektryczną z roku na rok są coraz wyższe, energooszczędność wszystkich urządzeń elektrycznych to bardzo istotna kwestia. Na szczęście wszelkie tego typu urządzenia posiadają własną określoną klasę energetyczną. Najwyższa z nich to A+++, lecz każdy odkurzacz pionowy z oznaczeniem A będzie doskonałym wyborem. Warto pamiętać, że wybierając urządzenie energooszczędne, dbasz także o dobro planety i środowiska!

Moc i siła ssania

To jeden z najważniejszych parametrów, określających komfort użytkowania oraz efektywność pracy przy pomocy odkurzacza pionowego. Im większa moc i siła ssania, tym lepiej odkurzacz będzie radził sobie z usuwaniem zabrudzeń nie tylko z paneli czy płytek, ale także dywanów oraz wykładzin. Zwykle to właśnie odkurzacze pionowe przewodowe wypadają pod tym względem lepiej niż ich bezprzewodowe odpowiedniki.

Klasa sprzątania

Klasa energetyczna to niejedyna klasa urządzenia, jaką możesz znaleźć na jego etykiecie energetycznej. Kolejną taką informacją jest klasa sprzątania, czyli parametr określający moc i siłę ssania dla dywanów i podłóg twardych. Dzięki tej informacji możesz lepiej dostosować rodzaj pionowego odkurzacza do powierzchni, jaką będziesz przy jego pomocy sprzątać.

Komfort i wygoda użytkowania

To parametr niemniej ważny niż wszystkie powyższe kwestie. W końcu urządzenie tego typu powinno być również bardzo praktyczne i funkcjonalne. Dlatego warto wybierać odkurzacze pionowe łamane, jeśli w sprzątanych pomieszczeniach znajdują się meble na niskich nóżkach. Warto także zwrócić uwagę na filtry, w jakie wyposażone zostało urządzenie, a także wielkość i łatwość opróżniania pojemnika na zbierane zabrudzenia. Wszystko to z bezpośredni sposób przekłada się na wygodę oraz efektywność odkurzania.

W ofercie sklepu internetowego PURECO znajdziesz odkurzacze pionowe najwyższej jakości od sprawdzonych producentów. Jeśli nie masz pewności co do tego, jaki model najlepiej wybrać, skontaktuj się z nami. Nasi doradcy z przyjemnością pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości i dobrać rozwiązanie najlepiej odpowiadające twoim potrzebom.

Powiązane wpisy blogowe