Odkurzacze przemysłowe

W każdym sektorze przemysłu ład oraz czystość są bezwarunkowo wymagane. Trudno bowiem wyobrazić sobie bezpieczne miejsce pracy, w którym panuje nieporządek. Place budowy, tartaki, hale, huty i warsztaty to powierzchnie generujące bardzo duże ilości zanieczyszczeń, często niełatwych do usunięcia. Jednak za pomocą specjalistycznego sprzętu jesteś w stanie sobie z nimi poradzić. W tym celu powstał odkurzacz przemysłowy – wielofunkcyjne urządzenie do usuwania pyłów, cieczy, wiórów, odpadów organicznych, a nawet substancji niebezpiecznych – pozwalający na zachowanie czystości zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na terenach zewnętrznych. Bez problemu i wysiłku posprzątasz nim małe, średnie oraz wielkie powierzchnie. Poniżej podpowiadamy, czym wyróżniają się przemysłowe odkurzacze i na co zwrócić uwagę podczas ich kupna.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Topper 3/78 CYC trzysilnikowy odkurzacz z systemem cyklonu

              TOPPER 3/78 CYC - jest to przemysłowy odkurzacz trzysilnikowy (3/78) z funkcją cyklonu. Dzięki temu odkurzacz nie traci mocy ssania.   Cena za urządzenie kompletne z akcesoriami.

Cena 3 554,70 zł Cena podstawowa 4 937,08 zł
  • Promocja!
  • -28%
  • -28%

CA 2.60 SE/SEA 3.100 SE/SEA Comac Tmb przemysłowy jednofazowy odkurzacz do zanieczyszczeń sucho-mokrych

         COMAC TMB CA 2.60 SE/SEA  3.100 SE/SEA - jednofazowy odkurzacz z dwoma(2.60) lub trzema (3.100) silnikami o mocy 2200/3300 W przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń suchych i mokrych. Modele te dostępne są w dwóch konfiguracjach. SE z mechaniznym otrząsaczem filtra uruchamianym za...

Cena 13 938,36 zł

Dobry odkurzacz przemysłowy skrojony na miarę Twoich potrzeb

Odkurzacze przemysłowe różnią się parametrami i metodą działania. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup, określ dokładnie, czego potrzebujesz. To ułatwi dokonanie trafnego i satysfakcjonującego wyboru. Jeśli prowadzisz niewielki warsztat, duży odkurzacz przemysłowy nie będzie Ci potrzebny. Zbiornik o pojemności 15 l, ergonomiczna budowa oraz dostosowanie do pracy zarówno na sucho, jak i na mokro w zupełności wystarczą. Większe i bardziej skomplikowane w czyszczeniu powierzchnie, np. w przemyśle elektromaszynowym, chemicznym czy drzewno-papierniczym, wymagają użycia profesjonalnych odkurzaczy przemysłowych. W takiej sytuacji wygodnym rozwiązaniem będzie sprzęt o dużej wydajności, a także sporej pojemności zbiornika na nieczystości, wyższej niż 30 l. Warto również zwrócić uwagę na klasy odpylania. W przypadku niskiego zagrożenia wybierz profesjonalny odkurzacz przemysłowy z symbolem L, średniego z M, a wysokiego z H.

Dlaczego akurat odkurzacz przemysłowy profesjonalny?

Sposób działania oraz budowa specjalistycznych maszyn do sprzątania różni się od zwyczajnych odkurzaczy. Wynika to z zanieczyszczeń, z jakimi mocny odkurzacz przemysłowy musi się mierzyć. Odpady metaliczne i mineralne, smar, olej, pył, wióry i wiele innych kłopotliwych zabrudzeń usunie z powierzchni tylko sprzęt o wysokiej wydajności, radzący sobie zarówno z czyszczeniem na sucho, jak i na mokro. Najlepszy odkurzacz przemysłowy to taki, który oprócz wspomnianych właściwości posiada również samoczynnie oczyszczające się filtry. Dzięki temu sprzęt nie zapycha się podczas sprzątania i może pracować w systemie ciągłym. Co oznacza, że nie jesteś zmuszony przerywać swoich zajęć – w ten sposób nie tracisz czasu na rozmontowanie korpusu maszyny, by oczyścić ją z pylistych zanieczyszczeń. Dobry odkurzacz przemysłowy jest wyposażony też w wymienne nakładki czyszczące, które pomagają zasysać płyny, pyły przemysłowe oraz odpady o ostrych krawędziach.

Odkurzacz przemysłowy bezworkowy czy z workiem?

Bezworkowy odkurzacz przemysłowy zawiera pojemnik przechowujący zanieczyszczenia. Do pracy wykorzystuje ruch wirowy powietrza, tzw. efekt cyklonu, dzięki któremu pyły osadzają się na filtrach, a większe odpady lądują na dnie pojemnika. Ponadto przemysłowy odkurzacz bezworkowy gwarantuje niezmienną wydajność, czego nie mogą zaoferować odkurzacze, których moc słabnie w miarę wypełnienia worka zanieczyszczeniami. Odkurzacz bezworkowy warsztatowy został zaprojektowany tak, aby podczas sprzątania jak najwięcej pyłów natrafiało na system filtracyjny. Duża powierzchnia filtrów oraz ich przemyślana konstrukcja sprawiają, że sprzęt może pracować w sposób ciągły i nie potrzebuje przy tym nieustannego oczyszczania. Odkurzacze przemysłowe bezworkowe wymagają wprawdzie dodatkowej pracy, polegającej na opróżnianiu i myciu pojemnika, co nie powinno być jednak przeszkodą w obliczu ich wysokiej skuteczności oraz wydajności.

Odkurzacze przemysłowe – jaka jest ich cena?

Jak w przypadku każdego produktu, cena związana jest m.in. ze stopniem zaawansowania sprzętu, wdrożonych usprawnień i z jego przeznaczeniem. W zależności od modelu odkurzaczy przemysłowych ich ceny będą się różnić. Pamiętaj, by nie kierować się wyłącznie kosztem maszyny, ale przede wszystkim parametrami, które odpowiadają Twoim potrzebom. W przeciwnym razie niewłaściwie ulokujesz swoje pieniądze. Co wpływa na to, że niektóre odkurzacze przemysłowe mają niższe, a niektóre wyższe ceny? Z pewnością znaczenie ma wielkość pojemnika – im więcej zanieczyszczeń jest w stanie przechować, tym koszt odkurzacza jest wyższy. Urządzenie przeznaczone do pracy na sucho czy również na mokro? Posiada jeden tryb pracy czy trzy? Im więcej usprawnień gwarantuje odkurzacz przemysłowy, tym naturalnie wzrasta jego cena. Musisz liczyć się również z faktem, że maszyny przeznaczone do pracy z niebezpiecznymi substancjami będą droższe. Podobnie jak odkurzacz przemysłowy bezworkowy, którego cena jest wyższa niż odkurzacza z wymiennymi workami.

Profesjonalne odkurzacze przemysłowe w naszym sklepie

W PURECO znajdziesz wysokiej jakości odkurzacze przemysłowe, wyposażone w szereg usprawnień, dzięki którym najtrudniejsze do usunięcia zabrudzenia nie staną Ci na przeszkodzie. Oferujemy sprzęt m.in. od firmy Comac, producenta odkurzaczy jedno- i trójfazowych, idealnych do sprzątania, które wymaga – w zależności od potrzeb – większej lub mniejszej mocy maszyny. Najmocniejszy odkurzacz przemysłowy tej marki poradzi sobie z dużą ilością trudno dostępnych zanieczyszczeń z placu budowy, warsztatu samochodowego, koksowni czy tartaku. Zapoznaj się z naszym asortymentem, skorzystaj z dostępnych promocji i wybierz profesjonalny odkurzacz przemysłowy, który sprosta Twoim oczekiwaniom. W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu – z przyjemnością pomożemy Ci wybrać odpowiedni model.