Ozonatory do samochodu

Regularne ozonowanie samochodu jest tak samo istotne, jak jego czyszczenie czy mycie z zewnątrz. Nie w każde miejsce pojazdu można bowiem dotrzeć z płynem i gąbeczką, a zabijanie bakterii zalegających w kanałach wentylacyjnych to sposób na dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. Ozonatory samochodowe są najskuteczniejszym sposobem dezynfekcji i pozbywania się nieprzyjemnych zapachów z samochodu. W ofercie sklepu PURECO znajdziesz szeroką gamę urządzeń tego typu, które bez trudu poradzą sobie z wirusami i grzybami.

Dlaczego ozonowanie samochodu jest tak ważne?

Każdy samochód wyposażony w układ klimatyzacji może odznaczać się przykrym zapachem w środku, jeśli jego układ wentylacji nie był wystarczająco często odświeżany. Jest to wynik rozwijających się w kanałach wentylacyjnych grzybów i bakterii, które najłatwiej jest zabić właśnie poprzez ozonowanie samochodu. Ten prosty, lecz najbardziej skuteczny sposób dezynfekcji nie wymaga bowiem dostępu do parownika czy innych części pojazdu — wystarczy postawić ozonator w samochodzie na przednim siedzeniu i podłączyć do prądu. W ten sposób można łatwo zadbać o higienę pojazdu — pozbyć się nie tylko zapachu z klimatyzacji, ale także zapachu tytoniu, który wnika w tapicerkę czy przykrej woni wilgoci, potu lub mocnych perfum. Oprócz zabijania bakterii, wirusów i grzybów ozon ma także właściwości silnie utleniające.

Najlepsze urządzenia do ozonowania auta

Profesjonalne ozonatory do samochodu dostępne w ofercie sklepu PURECO pozwalają skutecznie zwalczać bakterie, grzyby i wirusy, zabijając tym samym także nieprzyjemny zapach oraz różnego rodzaju lotne związki chemiczne. Oferujemy urządzenia o różnych poziomach wydajności. Wszystkie są jednak maszynami wysokiej jakości od sprawdzonych producentów. Na dodatek nasze ozonatory samochodowe są naprawdę łatwe w obsłudze oraz lekkie, dzięki czemu można ich używać w różnych miejscach. Zostały także przebadane pod kątem bezpieczeństwa (posiadają oznaczenie CE) oraz posiadają Deklarację zgodności.

Jaki ozonator do samochodu wybrać?

Urządzenia do ozonowania auta różnią się od siebie przede wszystkim wielkością oraz wydajnością, czyli ilością ozonu produkowaną na godzinę pracy. Jest to jeden z najważniejszych parametrów wyboru ozonatora do auta. Jeśli bowiem potrzebujesz maszyny ozonującej wyłącznie na domowe potrzeby, czyli dezynfekcję i odgrzybianie swoich prywatnych samochodów, zupełnie wystarczający będzie niewielki ozonator 9g/h lub 10g/h. Taka ilość produkowanego gazu pozwoli nie tylko skutecznie oczyścić wnętrze pojazdu osobowego, ale także niewielkich pomieszczeń. Z kolei większe, bardziej wydajne ozonatory do samochodów, na przykład 14g/h, 20g/h lub 32g/h, sprawdzą się w warsztatach samochodowych oraz stacjach serwisu klimatyzacji samochodowej, gdzie oprócz aut osobowych ozonowania mogą wymagać także większe pojazdy — ciężarówki, busy czy nawet ciągniki rolnicze.

Aktywne filtry