Ozonatory do pomieszczeń

Ozonowanie pomieszczeń, podobnie jak ozonowanie pojazdów, pozwala usunąć z powietrza wirusy, bakterie, pleśnie czy grzyby, a wraz z nimi także nieprzyjemne zapachy. Dbanie o jakość powietrza w pomieszczeniach takich jak prywatne mieszkania, miejsca pracy, szkoły czy szpitale jest jednak szczególnie ważne, ponieważ to właśnie w takich miejscach ludzie spędzają większość dnia. Dlatego ozonator do dezynfekcji pomieszczeń powinien być używany regularnie w każdej z takich placówek.

Jak działa ozonator do odkażania pomieszczeń?

Jak sama nazwa wskazuje, ozonatory wytwarzają gaz o nazwie ozon — ten sam, którym pachnie powietrze po burzy. Ozon to alotropowa odmiana tlenu będąca jednocześnie najsilniejszym utleniaczem znanym na świecie. Dzięki temu, że doskonale sprawdza się do dezynfekcji i odznacza się właściwościami grzybobójczymi, bakteriobójczymi i wirusobójczymi, jest powszechnie stosowany w różnych sektorach gospodarczych. Urządzenia do ozonowania pomieszczeń wytwarzają ten wartościowy gaz w wyniku wyładowań elektrycznych i reakcji chemicznych z tlenem w roli głównej. Gdy powstały ozon wymiesza się z powietrzem w danym pomieszczeniu, zabija w nim bakterie, grzyby oraz brzydkie zapachy.

Wybierz odpowiedni ozonator do dezynfekcji pomieszczeń

Ozonator do pomieszczeń powinien być dostosowany przede wszystkim pod względem wielkości i wydajności do oczyszczanej przestrzeni. W tej kwestii najważniejsza wartość podawana przez producenta to wydajność produkcji ozonu w g/h. Dlatego inne parametry będzie miał ozonator do małych pomieszczeń, a inne — ozonator do dużych pomieszczeń. Jeśli na przykład szukasz ozonatora do pomieszczeń biurowych, wystarczające powinno być urządzenie produkujące 9g/h. Z kolei ozonator do pomieszczeń medycznych, gdzie czyste powietrze i zabijanie wirusów jest wyjątkowo istotne, powinien być już bardziej wydajny — może to być 10g/h lub 14g/h, w zależności od rozmiarów pomieszczenia. Do największych przestrzeni, takich jak sale weselne, hale magazynowe czy produkcyjne, dobrze sprawdzi się najmocniejszy generator ozonu 32g/h, który poradzi sobie z pomieszczeniami nawet do 500 m3.

Najlepsze urządzenia do ozonowania pomieszczeń

Profesjonalne ozonatory pomieszczeń dostępne w ofercie sklepu PURECO pozwalają skutecznie zwalczać bakterie, grzyby i wirusy, zabijając tym samym także nieprzyjemny zapach oraz różnego rodzaju lotne związki chemiczne. To szczególnie istotne w czasie pandemii i innych rozprzestrzeniających się chorób. Dlatego oferujemy urządzenia o różnych poziomach wydajności. Wszystkie są jednak maszynami wysokiej jakości od sprawdzonych producentów. Na dodatek nasze ozonatory są naprawdę łatwe w obsłudze oraz lekkie, dzięki czemu można je z łatwością przetransportować w inne miejsce. Zostały także przebadane pod kątem bezpieczeństwa (posiadają oznaczenie CE) oraz posiadają Deklarację zgodności.

Aktywne filtry