Alkaliczne środki czyszczące pieniące i niepieniące do mycia i dezynfekcji

Alkaliczne środki do mycia powierzchni gastronomicznych

Czystość w kuchni to podstawa. Jest ona o wiele bardziej istotna we wszelkich punktach gastronomicznych, które przygotowują potrawy dla wielu osób każdego dnia. Restauracje, hotele, szkoły czy szpitale - wszędzie tam potrzeba szczególnej dbałości o higienę i czystość. Dlatego alkaliczne środki czyszczące przeznaczone dla takich miejsc pozwolą utrzymać każdą powierzchnię idealnie czystą, nawet pomimo trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Aktywne filtry

Septa Cytrus Basic Bc6 podstawowy płyn do ręcznego mycia naczyń

Cena 13,53 zł
wybierz wariant
 • 1 l 13,53 zł
 • 5 l 51,66 zł
 • 10 l 113,16 zł

Septa SineClean 01 Sc1 profesjonalny płyn do ręcznego mycia naczyń

Cena 17,22 zł
wybierz wariant
 • 5 l 67,65 zł
 • 10 l 140,22 zł
 • 1 l 17,22 zł

Septa SineClean 07 Sc7 profesjonalny uniwersalny płyn do mycia powierzchni w kuchni

Cena 23,37 zł
wybierz wariant
 • 5 l 99,63 zł
 • 10 l 215,25 zł
 • 1 l 23,37 zł

Septa SineClean 04 Sc4 koncentrat do pianowego mycia powierzchni w gastronomii bez chloru

Cena 92,88 zł
wybierz wariant
 • 5 l 92,88 zł
 • 10 l 166,32 zł
 • 20 l 324,00 zł

Septa SineClean 06 Sc6 płyn do mycia grilli, kominków komór wędzarniczych

Cena 100,86 zł
wybierz wariant
 • 5 l 100,86 zł
 • 0,75 l 19,68 zł

Septa SineClean 05 Sc5 koncentrat do pianowego mycia grilli, kominków komór wędzarniczych

Cena 107,01 zł
wybierz wariant
 • 5 l 107,01 zł
 • 10 l 226,32 zł
 • 20 l 292,74 zł

Preparaty alkaliczne - co to oznacza?

Aby z powodzeniem wyczyścić mocno zabrudzoną powierzchnię, należy dobrać odpowiedni preparat. Należy jednak sprawdzić wcześniej jego pH, czyli współczynnik informujący o kwasowości bądź zasadowości środka czyszczącego. Dzięki temu można uniknąć przypadkowego zniszczenia czy uszkodzenia danej powierzchni. 

W gastronomii jest wiele miejsc, które wymagają użycia specjalistycznych środków czyszczących. Ruszty, grille, piece, frytownice, komory wędzarnicze - wszystkie te miejsca mają tendencję do osadzania się w nich brudu ciężkiego do usunięcia, a równocześnie mają kontakt z żywnością, zatem muszą spełniać najwyższe standardy czystości. Jedną z najdokładniejszych i najbardziej rozpowszechnionych metod oczyszczania powierzchni jest mycie alkaliczne, czyli zasadowe. Najczęściej są to wodne lub pianowe środki myjące o pH pomiędzy 9 -14. Im wyższa jest ta wartość, tym lepsze działanie rozpuszczające brud ma dany preparat. Dzięki temu alkaliczne środki myjące doskonale radzą sobie z tłuszczem, olejem, smarem czy barwnikiem.

Alkaliczne środki czyszczące - do czego się nadają?

Oferta sklepu internetowego pureco.pl zawiera cały arsenał preparatów alkalicznych do gastronomii, które bez trudu poradzą sobie z zabrudzeniami różnego rodzaju i na wielu różnych powierzchniach. Jednym z nich jest płyn do mycia grilli, kominków, komór wędzarniczych oraz wszelkich innych zanieczyszczeń smolistych i tłuszczowych o pH 14, które wskazuje, że jest on dedykowany do nawet bardzo silnych zabrudzeń. Podobnym produktem alkalicznym jest koncentrat do pianowego mycia takich samych powierzchni. Dzięki silnie skoncentrowanej formule taki preparat może być rozwiązaniem bardziej ekonomicznym, gdyż zaledwie 1 litr koncentratu pozwoli na przygotowanie nawet do 100 litrów roztworu myjącego.

W naszym asortymencie znajdują się także profesjonalne płyny do usuwania tłuszczu i uporczywych zabrudzeń z naczyń. Środki do ręcznego mycia naczyń mają pH bliższe 6, dzięki czemu są bezpieczne dla skóry dłoni, co potwierdzają testy dermatologiczne. Koncentrat płynu do mycia naczyń możesz wykorzystać nie tylko do czyszczenia talerzy, sztućców czy szkła, ale także wszelkiego wyposażenia gastronomicznego i powierzchni znajdujących się w kuchniach, magazynach czy chłodniach.

W przypadku powierzchni odpornych na alkalia czy metali kolorowych polecamy pianowy preparat alkaliczny SineClean 04 Sc4 o pH 14. Jest to środek dedykowany do każdego rodzaju zabrudzeń występujących w kuchni, ale także na liniach technologicznych czy wyposażeniu gastronomicznym. Wykazuje szerokie działanie biobójcze w kierunku bakterii i grzybów, dzięki czemu daje gwarancję 100% czystości i higieny wszędzie tam, gdzie jest to najbardziej istotne.