Profesjonalne środki do dezynfekcji powierzchni w placówkach medycznych

Dezynfekcja powierzchni w ośrodkach medycznych

Regularne mycie i dezynfekcja dłoni pozwala w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko zakażenia wirusami lub zarazkami, które można spotkać na wielu przedmiotach użytku codziennego. Jednak równie istotna jest dezynfekcja powierzchni, a szczególnie potrzebne jest to w placówkach medycznych, gastronomicznych oraz wszelkich innych miejscach, w których dbanie o higienę jest kwestią zdrowia i bezpieczeństwa. W ofercie sklepu internetowego PURECO znajdziesz profesjonalne środki do dezynfekcji powierzchni w takich właśnie miejscach.

Aktywne filtry

Septa Cid Ex X1 alkoholowy płyn do dezynfekcji powierzchni i narzędzi bez spłukiwania

Cena 25,38 zł
wybierz wariant
  • 5 l 125,28 zł Wyprzedane
  • 0,75 l 25,38 zł Wyprzedane
  • Obecnie brak na stanie

Septa Cid Max X3 płyn koncentrat do dezynfekcji powierzchni pełne spektrum grzyby i wirusy

Cena 28,08 zł
wybierz wariant
  • 1 l 28,08 zł
  • 1 l SD 28,08 zł
  • 5 l 126,36 zł

Septa SineClean 12 Sc12 koncentrat do kwaśnego pianowego mycia i dezynfekcji powierzchni w gastronomii

Cena 120,96 zł
wybierz wariant
  • 10 l 230,04 zł
  • 20 l 408,24 zł
  • 5 l 120,96 zł

Dezynfekcja powierzchni medycznych — dlaczego jest tak istotna?

Różnego rodzaju drobnoustroje chorobotwórcze, nawet gdy zostaną usunięte ze skóry ludzkiej, mogą naprawdę długo przetrwać na różnego rodzaju powierzchniach: maszynach, urządzeniach, blatach, klamkach, drzwiach, meblach, łóżkach szpitalnych i zabiegowych, aparaturze medycznej czy nawet opakowaniach lekarstw. Szczególnie w szpitalach, przychodniach oraz innych placówkach medycznych usuwanie bakterii i wirusów z takich miejsc może pomóc uchronić zarówno personel, jak i pacjentów przed zakażeniem i pogorszeniem swojego stanu zdrowia. Dezynfekcja nie kosztuje wiele, nie zajmuje także dużo czasu, a jest jednym z najskuteczniejszych środków unieszkodliwiania drobnoustrojów groźnych dla zdrowia człowieka. Warto zatem wybrać wysokiej jakości środki dezynfekujące do powierzchni medycznych i nie tylko.

Jakie środki dezynfekujące do powierzchni wybrać?

W ofercie sklepu internetowego PURECO znajdziesz różne rodzaje środków do dezynfekcji powierzchni medycznych, które sprawdzą się w poszczególnych sytuacjach, odpowiadając na bieżące potrzeby personelu oraz pacjentów. Oferujemy zarówno płyn do dezynfekcji w formie koncentratu, jak również w formie gotowej do użycia bez konieczności spłukiwania. Każdy z nich może sprawdzić się w innych sytuacjach, na przykład w zależności od rodzaju pomieszczenia.

Do szybkiej dezynfekcji w miejscach, gdzie często pojawia się duża ilość nowych osób (na przykład przy recepcji, w pokoju zabiegowym czy gabinecie lekarskim) dobrym wyborem będzie preparat ze spryskiwaczem, który nie wymaga spłukiwania. Dzięki temu możliwa będzie natychmiastowa dezynfekcja często użytkowanych powierzchni — także tych mających kontakt z żywnością.

Środek dezynfekujący do powierzchni w formie koncentratu będzie z kolei dobrym wyborem do dokładniejszego sprzątania co kilkadziesiąt minut — kilka godzin. Wystarczy wówczas rozcieńczyć go zimną wodą, nanieść na czystą powierzchnię, równomiernie rozprowadzić, a po 5 minutach spłukać wodą pitną i pozostawić do wyschnięcia. Taka dezynfekcja oddziałuje w pełnym spektrum, zapewniając wysoką ochronę przed różnego rodzaju drobnoustrojami.

Dezynfekcja powierzchni w szpitalu — środki wydajne i skuteczne

Szpital, przychodnia czy inna placówka medyczna to miejsca, w których dezynfekcja musi być przeprowadzana regularnie i skutecznie. Częste mycie i odkażanie powierzchni, nawet co kilka minut, wymaga użycia wydajnych i efektywnie działających środków dezynfekujących. Dlatego wybierając płyny i środki z asortymentu sklepu PURECO, zapewniasz sobie najwyższą jakość, a także atrakcyjne rabaty i przystępne ceny produktów. Zakup profesjonalnego koncentratu w ilości minimum 5 litrów daje aż 9% zniżki, a po rozcieńczeniu produktu otrzymujesz wiele dawek efektywnie działającego środka do dezynfekcji powierzchni. Z kolei nasz alkoholowy płyn gotowy do użytku przy zakupie 5 litrów jest tańszy aż o 50%. Warto zatem od razu zrobić większy zapas, aby nie martwić się o to, że środki dezynfekujące zbyt szybko się skończą. Warto pamiętać, że na zdrowiu i bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać, ale można robić zakupy w sposób maksymalnie ekonomiczny i przemyślany. Właśnie o to dbamy w naszym sklepie internetowym!

Środki do dezynfekcji powierzchni i nie tylko

W sklepie internetowym PURECO znajdziesz nie tylko profesjonalne środki dezynfekujące do powierzchni medycznych czy gastronomicznych, ale także preparaty do dezynfekcji i mycia dłoni. Jeśli chodzi o placówki medyczne, oferujemy także antybakteryjny system umożliwiający dokładne czyszczenie i dezynfekcję takich miejsc. Dla zachowania jeszcze lepszego poziomu higieny i bezpieczeństwa polecamy także nasze dozowniki automatyczne do mydła czy płynu dezynfekującego. Wszystkie te profesjonalne pomoce pozwalają skutecznie chronić nie tylko pacjentów czy klientów, ale także personel medyczny czy sprzątający przed zakażeniem groźnymi wirusami. Nasze produkty to asortyment najwyższej jakości pochodzący wyłącznie od sprawdzonych producentów. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą sklepu.