Profesjonalne mydła i płyny do dezynfekcji dla środowisk medycznych

Mycie i dezynfekcja rąk w ośrodkach medycznych

Mycie i dezynfekcja rąk to kwestia bardzo istotna nie tylko w trakcie pandemii. W końcu każdego dnia dotykamy setek przedmiotów czy powierzchni, na których znajdują się bakterie i wirusy. Klamki, banknoty, guziki w windzie, a nawet ekrany naszych smartfonów — wszystko to może stanowić potencjalne źródło zakażenia. Jeszcze większe ryzyko istnieje w placówkach medycznych, gdzie choroby i zarazki są na porządku dziennym, a wirusy mogą osadzać się na każdej możliwej powierzchni. Dzięki naszym preparatom do dezynfekcji rąk w placówkach publicznych zarówno personel, jak i pacjenci mogą być spokojni o zachowanie odpowiedniej higieny dłoni.

Aktywne filtry

Mydła i środki do dekontaminacji

O ile dezynfekcja rąk środkami na bazie alkoholu jest bardzo pomocna przy usuwaniu zarazków i baterii, o tyle równie ważne jest regularne mycie rąk odpowiednim mydłem. Ciepła woda i dobrej jakości mydło jest w stanie usunąć z dłoni większość zabrudzeń, także tych niewidocznych gołym okiem. Dlatego to właśnie mycie rąk powinno być nawykiem — i to nie tylko po wyjściu z toalety, ale także po przyjściu do nowego pomieszczenia, dotykaniu pieniędzy, a przede wszystkim przed dotykaniem osób chorych czy małych dzieci. Jest to podwójnie istotne w placówkach medycznych, gdzie dbanie o higienę i bezpieczeństwo jest szczególnie ważne dla zdrowia i życia.

W ofercie sklepu internetowego PURECO znajdziesz wydajne i bardzo skuteczne mydła w płynie z serii SEPTA. Tego typu środki do dekontaminacji pozwalają usunąć z powierzchni dłoni i nadgarstków wszelkie drobnoustroje, a na dodatek pielęgnują naskórek. Istotne jest, aby takie mydła były łagodne dla skóry, a jeśli chodzi o placówki medyczne, ale również branżę gastronomiczną czy przemysł spożywczy, nie powinny zawierać barwników ani być perfumowane. W naszej ofercie znajduje się między innymi kremowe mydło z gwarancją najbardziej zaawansowanej formuły i delikatności, a także bardzo wydajne mydło w pianie. Mogą one być używane zarówno w dozownikach automatycznych, jak i manualnych. Warto jednak pamiętać, że to właśnie dozowniki bezdotykowe sprzyjają zachowaniu najwyższej higieny w placówkach medycznych.

Dezynfekcja rąk w placówkach medycznych

Higieniczna dezynfekcja rąk to tuż obok ich mycia najważniejsza czynność w zapobieganiu zakażeniom. W miejscach takich jak placówki medyczne czy gastronomiczne bakterie, zarazki i drobnoustroje mogą bardzo łatwo przenosić się właśnie na dłoniach, powodując tym samym zagrożenie nie tylko dla personelu, ale także pacjentów czy gości. Dlatego w sklepie PURECO oferujemy profesjonalne preparaty umożliwiające dezynfekcję rąk w szpitalu, przychodni, restauracji, kuchni czy zakładzie przetwórstwa żywności. Nasz płyn do dezynfekcji Septa Sine Cid 2 H2 to preparat gotowy do użytku, który wykazuje wysoką skuteczność w pełnym spektrum bakterii oraz drożdżaków. Choć jest to płyn na bazie alkoholu i czwartorzędowych soli amonowych, dzięki zawartości kompleksu związków pielęgnujących nie wysusza skóry i jest łagodny dla dłoni nawet przy częstym stosowaniu.

Jak myć i dezynfekować dłonie?

Mycie rąk w miejscach publicznych i placówkach medycznych pozwala znacznie ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnych zarazków i wirusów, ale jest tak tylko pod warunkiem, że czynności te będą wykonane starannie przy użyciu należytych środków do dekontaminacji. Jeśli chodzi o mycie rąk mydłem, należy do tego zatem użyć ciepłej wody, a następnie starannie wetrzeć preparat w dłonie, nie pomijając palców (także kciuków), zagłębienia dłoni czy nadgarstków. Warto wspomnieć, że najbardziej higienicznymi mydłami są te w płynie, a nie w kostce, a jeśli są one przelane do dozownika automatycznego, poziom higieny zwiększa się kilkukrotnie. Po umyciu rąk należy również dokładnie wytrzeć je ręcznikiem papierowym — i tu znów zalecane są dozowniki do papieru, szczególnie w placówkach medycznych czy innych miejscach narażonych na dużą częstotliwość mycia rąk. Jeśli natomiast chodzi o dezynfekcję, to preparaty do dezynfekcji rąk w placówkach medycznych także powinny zostać umieszczone w dozownikach automatycznych lub pojemnikach z pompką. Należy dezynfekować czyste dłonie, a w pomieszczeniu powinna być zapewniona odpowiednia wentylacja.

Preparaty do dezynfekcji — wydajne i skuteczne

W ofercie sklepu PURECO znajdziesz mydła w płynie oraz preparaty do dezynfekcji rąk w placówkach medycznych dostępne w różnych pojemnościach: najczęściej 0,5 l (może to być butelka z pompką) oraz kanister 5 l, z którego z łatwością uzupełnisz zapas w dozowniku. Dzięki zaawansowanym formułom nasze środki do dekontaminacji wyróżnia wysoka wydajność, co przekłada się na oszczędności w portfelu, ale nie na zdrowiu i higienie. Sprawdź także asortyment naszych dozowników automatycznych oraz ręczników papierowych do osuszania rąk. Razem z nami wyposażysz szpital, przychodnię, restaurację, kuchnię czy zakład w środki czystości i zadbasz o higienę swoich pracowników, gości, pacjentów oraz klientów.