Kwaśne płyny pianowe i niepianowe do doczyszczania gastronomicznych

Kwaśne środki do mycia powierzchni gastronomicznych

Obiekty gastronomiczne, kuchnie, restauracje, hotele czy przetwórstwo żywności - to miejsca, w których powinny być zachowane najwyższe standardy higieny i czystości. Profesjonalna chemia czyszcząca to zarówno zasadowe, jak i kwaśne środki do mycia. Każde z nich mają swoje konkretne zastosowanie po to, aby sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom i usunąć najbardziej uporczywe zabrudzenia różnego rodzaju.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Septa SineClean 13 Sc13 płyn do...

Septa SineClean 13 Sc13 to specjalistyczny kwaśny środek do szybkiego odkamieniania różnego rodzaju powierzchni i wyposażenia.

Cena 16,61 zł
wybierz wariant
 • 5 l 76,26 zł
 • 10 l 145,14 zł
 • 1 l 16,61 zł

Septa SineClean 14 Sc14...

Septa Sine Clean 14 SC14 to profesjonalny nie pianowy i kwaśny preparat czyszczący dedykowany dla gastronomii. Przeznaczony do mycia pomieszczeń, powierzchni oraz wyposażenia w przemyśle spożywczym i w gastronomii. Skutecznie usuwa typowe zabrudzenia produkcyjne, kamień, naloty i rdzę. Sprawdzi...

Cena 109,47 zł
wybierz wariant
 • 10 l 209,10 zł
 • 20 l 367,77 zł
 • 5 l 109,47 zł

Septa SineClean 11 Sc11...

Septa Sine Clean 11 Sc11 to kwaśny pianowy preparat przeznaczony do mycia pomieszczeń, powierzchni oraz wyposażenia w przemyśle spożywczym i gastronomii. Skutecznie usuwa typowe zabrudzenia produkcyjne oraz kamień, naloty i rdzę. Idealny do stosowania na powierzchniach odpornych na działanie kwasów.

Cena 110,70 zł
wybierz wariant
 • 10 l 209,10 zł
 • 20 l 371,46 zł
 • 5 l 110,70 zł

Septa SineClean 12 Sc12...

Septa Sine Clean 12 SC12 to profesjonalny kwaśny preparat pianowy do mycia i dezynfekcji w przemyśle spożywczym. Posiada szerokie działanie biobójcze w kierunku bakterii i grzybów. Oparty o czwartorzędowe sole amoniowe. Idealny do mycia pomieszczeń, linii technologicznych i wyposażenia w...

Cena 137,76 zł
wybierz wariant
 • 10 l 261,99 zł
 • 20 l 464,94 zł
 • 5 l 137,76 zł

Kwaśne czy zasadowe pH? Sprawdź, czym czyścić powierzchnie gastronomiczne!

Odczyn pH detergentów czyszczących jest kluczowy, jeśli chcesz odpowiednio dobrać preparat do rodzaju czyszczonej powierzchni oraz rodzaju zabrudzeń. To ważne, aby nie zniszczyć ani nie uszkodzić czyszczonych przedmiotów lub powierzchni. Produkty alkaliczne o zasadowym pH (7-14) są doskonałe do tłustych plam, zatem nadają się do grilli, frytownic, rusztów, wędzarni oraz innych powierzchni gastronomicznych z zabrudzeniami tego typu. Natomiast kwaśne preparaty dla gastronomii o pH poniżej 7 sprawdzą się do doczyszczania ciężkich zabrudzeń, usuwania kamienia, osadów wapiennych, a nawet rdzy. Nadają się także do dezynfekcji powierzchni, co jest bardzo istotne w całej branży gastronomicznej oraz przetwórstwie żywności.

Jak działają kwaśne preparaty dla gastronomii?

Preparatami kwaśnymi nazywamy te o niskim pH, od 0 do 6. Mają one zdolność między innymi do hamowania rozwoju drobnoustrojów, dlatego doskonale nadają się do czyszczenia wszelkich powierzchni w obiektach gastronomicznych. W kwaśnym środowisku dobrze rozpuszczają się także różnego rodzaju zanieczyszczenia i naloty mineralne. Kwaśne preparaty dla gastronomii często występują w formie koncentratów, które gotowe są do użycia dopiero po rozcieńczeniu w odpowiedniej ilości wody. Gwarantuje to nie tylko oszczędność wydatków na preparaty czyszczące, ale także ich najbardziej skoncentrowane działanie tuż po przygotowaniu świeżego roztworu. Koncentraty są nie tylko rozwiązaniem bardziej ekonomicznym, ale także ekologicznym - dzięki nim możemy ograniczyć ilość plastikowych opakowań znajdujących się w obiegu.

Wybierz kwaśne środki do mycia od pureco

W ofercie sklepu pureco.pl znajdziesz szeroki wybór zarówno pianowych, jak i niepianowych kwaśnych środków do mycia powierzchni gastronomicznych i pomieszczeń sanitarnych. W tej kategorii szczególnym powodzeniem cieszy się kwaśny płyn do odkamieniania powierzchni i urządzeń SineClean 13 o pH wynoszącym zaledwie 1,5. Oznacza to, że ten specjalistyczny preparat jest zupełnie bezpieczny dla środowiska, ponieważ został w pełni stworzony z surowców pochodzenia roślinnego, podlegających biodegradacji. Dzięki swojemu niskiemu odczynowi pH bardzo szybko radzi sobie z osadami z kamienia i złogami. Tego preparatu nie trzeba rozcieńczać - jest gotowy do użycia. Warto jednak wybierać większe pojemności. Kwaśny środek do odkamieniania w opakowaniu 5l lub 10l nie tylko jest korzystniejszy cenowo, ale także bardziej przyjazny dla środowiska. Seria SineClean to także kwaśne środki do mycia powierzchni w formie pianowej lub niepiennej, w postaci koncentratów, które gwarantują wysoką skuteczność czyszczenia oraz dezynfekcji.