Przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy to jedna z tych dziedzin, które wymagają zdecydowanie największej dbałości o czystość i higienę. Ścisłe normy i wytyczne dotyczące nie tylko produkcji, ale także przechowywania czy transportu produktów spożywczych, wskazują na istotę tego obszaru, który nie może pozostać zaniedbany. Aby spełniać wszelkie standardy higieny oraz dbać o czystość na bieżąco, warto zainwestować w profesjonalne środki myjące i dezynfekujące stosowane w przemyśle spożywczym, ale także po specjalistyczne maszyny dla przemysłu spożywczego, które znacznie ułatwią i przyspieszą prace związane ze sprzątaniem i dokładnym czyszczeniem.

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Jednorazowy mop płaski z...

Oryginalny mop jednorazowy Unilav - z mikrofazy. System Filmop. Cena dotyczy całego zestawu: 500 szt.Do stelaża  40 cm

Cena 1 458,78 zł

SO4 SO8 Matrix maszyna parowa,...

    Matrix SO 4 maszyna parowa - jest profesjonalnym urządzeniem do czyszczenia parą. Podgrzewa wodę ( nie wymaga żadnej chemii ani wody destylowanej )do 140 stopni Celsjusza i wypycha ją przez dyszę z ciśnieniem 4,5 Bara. Parownica wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Cena 8 560,80 zł
wybierz wariant
  • 4,5 bar 8 560,80 zł
  • 8 bar 14 723,10 zł

PRESS-C DP2515P - myjka ciśnieniowa

PRESS-C - jest przemysłową zimnowodną myjką wysokociśnieniową. Wykonana pod kątem profesjonalnego użytkowania. Doskonała do zastosowań przemysłowych.

Cena 8 597,70 zł

SV4 SV8 Matrix maszyna parowa,...

    Matrix SV 4 maszyna parowa - jest profesjonalnym urządzeniem do czyszczenia parą. Podgrzewa wodę ( nie wymaga żadnej chemii ani wody destylowanej )do 140 stopni Celsjusza i wypycha ją przez dyszę z ciśnieniem 4,5 Bara. Parownica wykonana jest ze stali nierdzewnej. ( dostępna również wersja z...

Cena 13 899,00 zł
wybierz wariant
  • 8 bar 22 140,00 zł
  • 4,5 bar 13 899,00 zł

Willmop 50B TSM pionowa...

     Willmop 50B TSM jest pionową szorowarką zbierającą do podłóg. Wyposażona w dwie szczotki, płozę zbierającą i baterię litowo jonową. Cena za maszynę kompletną (gotową do pracy) z 2 szczotkami, baterią i prostownikiem.

Cena 23 614,77 zł

Willmop 50B TSM ECORAY pionowa...

    Willmop 50B TSM ECORAY jest połączeniem funkcjonalności standardowego Willmopa 50B z innowacyjnym systemem Ecoray. To jedyna na rynku pionowa szorowarka czyszcząca i dezynfekująca powierzchnie bez konieczności użycia środków chemicznych. Cena za maszynę kompletną (gotową do pracy)....

Cena 33 087,00 zł

Innova 85 B Comac...

         Innova 85 B to najpopularniejsza maszyna do czyszczenia podłóg obsługiwana przez operatora siedzącego. Przeznaczona jest do powierzchni do 5100 m2. Posiada system czyszczenia dwiema szczotkami ze ścieżką roboczą 85 cm. Łączy niską cenę i najwyższą jakość.Cena za maszynę kompletną (gotową...

Cena 46 738,77 zł Cena podstawowa 71 905,80 zł
  • Promocja!
  • -35%
  • -35%

Absolute C - przemysłowa myjka...

ABSOLUTE-C to myjka wysokociśnieniowa głównie do zastosowań przemysłowych.

Cena 48 976,14 zł
wybierz wariant
  • 200 bar 48 976,14 zł
  • 350 bar 53 207,34 zł
  • 500 bar 60 188,82 zł

INNOVA 100 B COMAC największa w...

         Innova 100 B to największą maszyną do czyszczenia podłóg obsługiwana przez operatora siedzącego. Przeznaczona jest do powierzchni do 6000 m2. Posiada system czyszczenia dwiema szczotkami ze ścieżką roboczą, aż 100 cm. Łączy niską cenę i najwyższą jakość.Cena za maszynę kompletną (gotową...

Cena 65 440,92 zł

Optima 85 B Comac wysokiej...

            Comac Optima 85 B to profesjonalno-przemysłowa zmywająca i osuszająca maszyna samojezdna, która wyposażona jest w solidną i wytrzymałą konstrukcję. Wydajność szorowarki to, aż 5500 m2/h. Cena za maszynę kompletną (gotową do pracy) z baterią, prostownikiem, szczotkami i uchwytami.

Cena 104 427,00 zł

OPTIMA100 B COMAC wysokiej...

            Comac Optima 100 B to zmywająca maszyna samojezdna, która posiada solidną konstrukcję, przeznaczona do czyszczenia podłóg (6550 m2). Bardzo szeroka ścieżka robocza wynosząca 100 cm. Cena za maszynę kompletną (gotową do pracy) z baterią, prostownikiem, szczotkami i uchwytami.

Cena 119 295,24 zł

Mycie w przemyśle spożywczym — na czym powinno się skupiać?

Branża spożywcza wymaga bardzo dokładnego mycia nie tylko produktów, którymi się zajmuje, ale także wszelkich powierzchni, które ich dotykają, lub po których poruszają się i dotykają pracownicy. Dlatego mycie i dezynfekcja w przemyśle spożywczym powinny być bardzo dokładne i skuteczne. Muszą obejmować blaty robocze, podłogi, maszyny, transportery i wszystkie inne powierzchnie, na których mogą gromadzić się bakterie czy drobnoustroje. Niezbędne są zatem odpowiednie środki chemiczne dla przemysłu spożywczego. W naszej ofercie znajdują się bezpieczne i w 100% skuteczne środki myjąco-dezynfekujące dla przemysłu spożywczego. Obejmują one nie tylko preparaty do dezynfekcji różnego rodzaju powierzchni, ale także płyny do mycia naczyń, płyny do rąk, do odkamieniania oraz mycia urządzeń czy koncentraty zwalczające grzyby, oraz wirusy.

Profesjonalne maszyny dla przemysłu spożywczego

Użycie profesjonalnej chemii dla przemysłu spożywczego to konieczność, jednak aby z nich wszystkich skorzystać, potrzebne są ludzkie ręce lub profesjonalne maszyny czyszczące. Pozwalają one nie tylko dokładnie i bardzo skutecznie doczyścić różnego rodzaju powierzchnie, ale także odciążyć pracowników, oszczędzając ich siły oraz cenny czas. W przemyśle spożywczym doskonale sprawdzą się między innymi maszyny do mycia podłóg. Ponieważ to właśnie na podłodze często znajduje się najwięcej zanieczyszczeń, które mogą szybko i łatwo przenosić się na podeszwach obuwia, warto podejść do tej kwestii z ogromną powagą. W zależności od rozmiarów pomieszczenia oraz potrzeb, nasz sklep oferuje zarówno maszyny kablowe, akumulatorowe, jak i samojezdne, które są niemal zupełnie bezobsługowe. Innym rodzajem urządzeń i maszyn dla przemysłu spożywczego mogą być także maszyny do czyszczenia parą, które nie wymagają użycia chemicznych środków czystości, aby uporać się nawet z niewidocznymi dla ludzkiego oka zabrudzeniami.

Jakie maszyny sprawdzą się w przemyśle spożywczym różnego rodzaju?

W ofercie sklepu PURECO znajdują się środki oraz maszyny czyszczące, które łatwo można dostosować pod potrzeby konkretnego przemysłu spożywczego. Jeśli chodzi o mniejsze obiekty gastronomiczne, takie jak restauracje czy stołówki, to przede wszystkim płyny dezynfekujące czy te przeznaczone do mycia rąk i blatów będą najczęściej używane. Jednak w przypadku nieco większych potrzeb, takich jak magazyny żywności czy hale produkcyjne, potrzebne będą nieco bardziej zmechanizowane rozwiązania. Przy dużych powierzchniach doskonale sprawdzą się odkurzacze przemysłowe, maszyny do czyszczenia podłóg samojezdne oraz parownice, które doskonale sprawdzą się do czyszczenia powierzchni, na których odbywa się produkcja, a które powinny być regularnie dezynfekowane.

Producent maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego

W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie najlepszą chemię dla przemysłu spożywczego marki SEPTA, którą wyróżnia nie tylko wysoka skuteczność, ale także doskonała proporcja jakości do ceny. Z kolei COMAC to nasz sprawdzony producent maszyn dla przemysłu spożywczego, które pomogą Ci łatwiej i szybciej utrzymać czystość oraz higienę w miejscu pracy. Co więcej, w naszej ofercie znajdują się także części zamienne do maszyn czyszczących, dzięki którym Twoja nowa czy używana maszyna będzie Ci służyć jeszcze przez długi czas.