Przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy to jedna z tych dziedzin, które wymagają zdecydowanie największej dbałości o czystość i higienę. Ścisłe normy i wytyczne dotyczące nie tylko produkcji, ale także przechowywania czy transportu produktów spożywczych, wskazują na istotę tego obszaru, który nie może pozostać zaniedbany. Aby spełniać wszelkie standardy higieny oraz dbać o czystość na bieżąco, warto zainwestować w profesjonalne środki myjące i dezynfekujące stosowane w przemyśle spożywczym, ale także po specjalistyczne maszyny dla przemysłu spożywczego, które znacznie ułatwią i przyspieszą prace związane ze sprzątaniem i dokładnym czyszczeniem.

Aktywne filtry

SO4 SO8 Matrix maszyna parowa, parownica tylko para

Cena 8 560,80 zł
wybierz wariant
  • 4,5 bar 8 560,80 zł
  • 8 bar 14 723,10 zł

SV4 SV8 Matrix maszyna parowa, parownica para z odkurzaczem

Cena 13 899,00 zł
wybierz wariant
  • 8 bar 22 140,00 zł
  • 4,5 bar 13 899,00 zł

Absolute C - przemysłowa myjka ciśnieniowa

Cena 55 350,00 zł
wybierz wariant
  • 200 bar 55 350,00 zł
  • 350 bar 58 781,70 zł
  • 500 bar 68 019,00 zł

Mycie w przemyśle spożywczym — na czym powinno się skupiać?

Branża spożywcza wymaga bardzo dokładnego mycia nie tylko produktów, którymi się zajmuje, ale także wszelkich powierzchni, które ich dotykają, lub po których poruszają się i dotykają pracownicy. Dlatego mycie i dezynfekcja w przemyśle spożywczym powinny być bardzo dokładne i skuteczne. Muszą obejmować blaty robocze, podłogi, maszyny, transportery i wszystkie inne powierzchnie, na których mogą gromadzić się bakterie czy drobnoustroje. Niezbędne są zatem odpowiednie środki chemiczne dla przemysłu spożywczego. W naszej ofercie znajdują się bezpieczne i w 100% skuteczne środki myjąco-dezynfekujące dla przemysłu spożywczego. Obejmują one nie tylko preparaty do dezynfekcji różnego rodzaju powierzchni, ale także płyny do mycia naczyń, płyny do rąk, do odkamieniania oraz mycia urządzeń czy koncentraty zwalczające grzyby, oraz wirusy.

Profesjonalne maszyny dla przemysłu spożywczego

Użycie profesjonalnej chemii dla przemysłu spożywczego to konieczność, jednak aby z nich wszystkich skorzystać, potrzebne są ludzkie ręce lub profesjonalne maszyny czyszczące. Pozwalają one nie tylko dokładnie i bardzo skutecznie doczyścić różnego rodzaju powierzchnie, ale także odciążyć pracowników, oszczędzając ich siły oraz cenny czas. W przemyśle spożywczym doskonale sprawdzą się między innymi maszyny do mycia podłóg. Ponieważ to właśnie na podłodze często znajduje się najwięcej zanieczyszczeń, które mogą szybko i łatwo przenosić się na podeszwach obuwia, warto podejść do tej kwestii z ogromną powagą. W zależności od rozmiarów pomieszczenia oraz potrzeb, nasz sklep oferuje zarówno maszyny kablowe, akumulatorowe, jak i samojezdne, które są niemal zupełnie bezobsługowe. Innym rodzajem urządzeń i maszyn dla przemysłu spożywczego mogą być także maszyny do czyszczenia parą, które nie wymagają użycia chemicznych środków czystości, aby uporać się nawet z niewidocznymi dla ludzkiego oka zabrudzeniami.

Jakie maszyny sprawdzą się w przemyśle spożywczym różnego rodzaju?

W ofercie sklepu PURECO znajdują się środki oraz maszyny czyszczące, które łatwo można dostosować pod potrzeby konkretnego przemysłu spożywczego. Jeśli chodzi o mniejsze obiekty gastronomiczne, takie jak restauracje czy stołówki, to przede wszystkim płyny dezynfekujące czy te przeznaczone do mycia rąk i blatów będą najczęściej używane. Jednak w przypadku nieco większych potrzeb, takich jak magazyny żywności czy hale produkcyjne, potrzebne będą nieco bardziej zmechanizowane rozwiązania. Przy dużych powierzchniach doskonale sprawdzą się odkurzacze przemysłowe, maszyny do czyszczenia podłóg samojezdne oraz parownice, które doskonale sprawdzą się do czyszczenia powierzchni, na których odbywa się produkcja, a które powinny być regularnie dezynfekowane.

Producent maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego

W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie najlepszą chemię dla przemysłu spożywczego marki SEPTA, którą wyróżnia nie tylko wysoka skuteczność, ale także doskonała proporcja jakości do ceny. Z kolei COMAC to nasz sprawdzony producent maszyn dla przemysłu spożywczego, które pomogą Ci łatwiej i szybciej utrzymać czystość oraz higienę w miejscu pracy. Co więcej, w naszej ofercie znajdują się także części zamienne do maszyn czyszczących, dzięki którym Twoja nowa czy używana maszyna będzie Ci służyć jeszcze przez długi czas.