Odkurzacze piorące do prania tapicerki i wykładzin - PURECO

Odkurzacze piorące

Codzienne usuwanie kurzu i innych zabrudzeń na sucho pozwala utrzymać porządek na danej przestrzeni, ale gdy plamy wnikną w dywan, wykładzinę czy tapicerkę, konieczne jest ich profesjonalne wyczyszczenie na mokro. Zwykły odkurzacz nie da sobie z tym rady, dlatego przedstawiamy piorące odkurzacze, dzięki którym dokładnie wyczyścisz nawet takie miejsca. Większość z nich łączy w sobie opcję odkurzania na sucho z pracą na mokro, zatem wystarczy jedno takie urządzenie, aby utrzymać idealną czystość na każdej powierzchni.

Aktywne filtry

Jak działa odkurzacz piorący z filtrem wodnym?

Klasyczne odkurzacze przeznaczone jedynie do pracy na sucho najczęściej posiadają wymienne worki. Nie jest to jednak metoda przyjazna alergikom, a na dodatek już po kilku użyciach taki worek zmniejsza efektywność czyszczenia. Odkurzacz piorący i odkurzający z filtrem wodnym działa na zupełnie innej zasadzie. Wyposażony jest w specjalny zbiornik na wodę, która stanowi doskonały naturalny rodzaj filtra. To właśnie do tego zbiornika trafia kurz, sierść i wszelkie inne zanieczyszczenia wciągnięte przez końcówkę ssącą lub szczotkę odkurzacza. Niektóre takie urządzenia dodatkowo wyposażone są w filtr HEPA lub filtr antybakteryjny, dzięki którym nawet powietrze zasysane przez odkurzacz poddawane jest dodatkowemu oczyszczaniu. Wszystko to sprawia, że odkurzacze piorące z filtrem wodnym są idealne dla alergików, gdyż znacząco zmniejszają ilość roztoczy w powietrzu i nie rozpylają kurzu.

Jeden odkurzacz - wiele możliwości

Profesjonalne odkurzacze piorące nadają się nie tylko do prania, ale doskonale sprawdzą się także przy innych zadaniach. Ich podstawową funkcją jest oczywiście odkurzanie na sucho - tak jak w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Duża moc ssania pozwala szybko i efektywnie usunąć z powierzchni zabrudzenia takie jak kurz, sierść, błoto czy okruchy. Jeśli chodzi o zastosowanie funkcji czyszczenia na mokro, urządzenia te są stosowane jako odkurzacze piorące dywany, tapicerkę (także samochodową) czy wykładziny. Odkurzacze piorące przemysłowe mogą być także wykorzystywane do odkurzania na mokro - czyli między innymi do zbierania rozlanych cieczy i usuwania zanieczyszczeń mokrych. Dzięki tak wielu zastosowaniom piorące odkurzacze są doskonałym i wszechstronnym rozwiązaniem nie tylko do utrzymania porządku w domu, ale także do firm sprzątających, myjni samochodowych, hoteli, szkół czy biur.

Jaki odkurzacz piorący i odkurzający wybrać?

Jeżeli szukasz urządzenia idealnego do profesjonalnej pracy, wybierz przede wszystkim model odkurzacza piorącego o wytrzymałej konstrukcji i kompaktowych wymiarach. Tego typu sprzęt sprawdzi się doskonale w myjniach samochodowych, szkołach czy biurach i hotelach. Urządzenie wyposażone w kółka i wygodny uchwyt może być w komfortowy sposób transportowane nawet po dużych powierzchniach, a wytrzymała obudowa będzie odporna na uderzenia, zwiększając tym samym żywotność odkurzacza. W przypadku, gdy zależy Ci na szybkim osuszaniu pranych powierzchni - wykładzin, dywanów czy tapicerki - warto postawić na odkurzacze piorące przemysłowe wyposażone w dwa silniki. Możesz także dodatkowo dokupić profesjonalną dmuchawę hybrydową do suszenia takich powierzchni. Tego typu urządzenia również znajdziesz w ofercie sklepu pureco.pl.

Profesjonalne odkurzacze piorące do zadań specjalnych

Oprócz wysokiej jakości odkurzaczy piorących umożliwiających odkurzanie na sucho i mokro oraz pranie, w naszej ofercie posiadamy także urządzenia wyróżniające się wyjątkową technologią dla jeszcze lepszych efektów czyszczenia. Jednym z takich sprzętów jest profesjonalny ekstraktor do czyszczenia dywanów i tapicerki all in one wyposażony w dodatkową szczotkę walcową. Dzięki niej urządzenie plasuje się w czołówce odkurzaczy piorących, gdyż odznacza się jeszcze większą skutecznością czyszczenia dywanów, podnosząc kurz i brud nawet z ich najgłębszych warstw. Innym doskonałej jakości sprzętem w naszej ofercie jest odkurzacz piorący z wytwornicą suchej piany, która także dociera do najgłębszych zabrudzeń, wyciągając je na powierzchnię, skąd łatwo już je odkurzyć. Ten wyjątkowy sposób pozwala na pozostawienie czyszczonych powierzchni niemal zupełnie suchych, co jest bardzo przydatne w przypadku konieczności szybkiego czyszczenia dywanów czy wykładzin.

Powiązane wpisy blogowe