Myjki ciśnieniowe gorącowodne

Gorącowodne przemysłowe myjki ciśnieniowe

Czystość w miejscu pracy często nie jest jedynie kwestią higieny pracy i komfortu, ale także wymogiem koniecznym do wykonywania jej we właściwy sposób. Dlatego do dużych, silnie zabrudzonych powierzchni w różnych branżach oferujemy profesjonalne myjki ciśnieniowe gorącowodne. Poradzą one sobie nawet z tłustymi olejami czy smarami, dlatego idealnie sprawdzą się na przykład w przemyśle ciężkim, rolnictwie czy budownictwie. Myjki gorącowodne dostępne w ofercie sklepu PURECO można dodatkowo rozbudowywać o nowe funkcje, dzięki czemu będą idealnym rozwiązaniem do najróżniejszych zastosowań.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

SYNCRON H4 - przemysłowa myjka ciśnieniowa

SYNCRON H4 - jest przemysłową gorącowodną myjką wysokociśnieniową. Wykonana pod kątem profesjonalnego użytkowania. Doskonała do zastosowań profesjonalnych w przemyśle ciężkim i w budownictwie.

Cena 15 410,67 zł

Myjka ciśnieniowa ciepłowodna — gdzie ją wykorzystasz?

Gorąca woda wykazuje lepsze właściwości myjące niż zimna, dlatego w przypadku myjki ciepłowodnej nie zawsze konieczne jest użycie dodatkowych środków chemicznych, tak jak to jest przy myjkach zimnowodnych. Wysoka temperatury wody (od 30 aż do 140 stopni Celsjusza) może nawet sterylizować i dezynfekować powierzchnie, dzięki czemu bez trudu poradzi sobie nawet z uporczywym lub zaschniętym brudem. Dlatego myjki mobilne gorącowodne są wręcz dedykowane do czyszczenia skomplikowanych, trudno dostępnych lub mocno zabrudzonych części maszyn, silników, a także pieców, kuchni czy innych dużych powierzchni narażonych na ubrudzenie smarem, olejem czy innymi tłustymi elementami. Tego typu urządzenia idealnie sprawdzą się zatem w szeroko pojętym przemyśle ciężkim, ale także sektorze motoryzacyjnym, warsztatach, halach produkcyjnych czy liniach przemysłowych.

Najistotniejsze parametry myjek gorącowodnych

Myjki ciśnieniowe, oprócz tego, że dzielą się na zimnowodne i gorącowodne, różnią się od siebie także podstawowymi i kluczowymi parametrami, które decydują o ich funkcjonalności i efektywności działania. Zanim dokonasz więc wyboru, sprawdź, na jakie kwestie warto przede wszystkim zwrócić uwagę, kupując myjkę wysokociśnieniową ciepłowodną.

Ciśnienie robocze

Wysokie ciśnienie to gwarancja skuteczności w usuwaniu uporczywych zabrudzeń. Warto zatem zwrócić uwagę przede wszystkim na ten właśnie parametr — im wyższe ciśnienie, tym większa energia uderzania strumienia wody o powierzchnię, co pozwala rozbijać cząsteczki brudu szybko i skutecznie. Wybierz myjkę z jak najwyższym ciśnieniem, jeśli zależy ci na usuwaniu przede wszystkim silnie przywierających zabrudzeń i osadów.

Przepływ wody

Przepływ wody, inaczej nazywany także wydatkiem wody, to ilość wody przepływającej przez dyszę mierzona w litrach na godzinę. Im wyższy wydatek wodny, tym lepszy można osiągnąć efekt czyszczenia także na nierównych i chropowatych powierzchniach. To właśnie ilość litrów na godzinę przepływających przez dyszę określa, jak skutecznie brud oderwany przez wysokie ciśnienie zostanie spłukany. Parametr ten jest szczególnie istotny przy usuwaniu ciężkich i masywnych zabrudzeń.

Moc

Pompa to „serce” każdej myjki ciśnieniowej, dlatego częstotliwość pracy pompy mierzona w obrotach na minutę (RPM) jest kolejnym kluczowym parametrem. Bez dobrej pompy myjka wysokociśnieniowa może szybko się zepsuć, a wyższa częstotliwość obrotów wirnika prowadzi do szybszego zużywania się elementów mechanicznych silnika. Dlatego wybierając myjkę o niższych obrotach, tak naprawdę decydujesz o jej wyższej żywotności. Polecany zakres RPM wynosi od 2000 do 3000, a jeżeli wybierzesz model o parametrach poniżej 2000 RPM, będziesz cieszyć się nim przez naprawdę długi czas. Istotna jest także moc myjki wyrażona w kW.

Temperatura wody

W przypadku myjek ciśnieniowych gorącowodnych zakres temperatury wody ma ogromne znaczenie, ponieważ to właśnie ten parametr w dużej mierze wpływa na skuteczność czyszczenia uporczywych, tłustych zabrudzeń. Im wyższa temperatura wody, tym szybciej i łatwiej usuniesz przy jej pomocy brud, oleje i smary. Istotne jest jednak, aby myjka posiadała płynny zakres regulacji temperatury, gdyż nie wszystkie powierzchnie mogą być czyszczone przy maksymalnie ciepłej wodzie. W naszej ofercie znajdziesz myjki gorącowodne nagrzewające wodę w zakresie od 30 do nawet 140 stopni Celsjusza.

Myjki ciepłowodne z możliwością rozbudowy

Mnogość rozwiązań modułowych do rozbudowy myjki gorącowodnej pozwala idealnie dostosować ją do potrzeb związanych z daną branżą, miejscem czy rodzajem zabrudzenia. Myjki dostępne w ofercie sklepu PURECO to urządzenia od producenta Portotecnica, który do swoich produktów oferuje także szereg akcesoriów dodatkowych. Do swojej myjki gorącowodnej możesz zatem dokupić na przykład lancę do pianowania, do mycia podwozia, lancę parową, do mycia podłóg czy zestaw do piaskowania. Dzięki modułom dodatkowym szybko przystosujesz swoje urządzenie do konkretnego celu i znacznie poszerzysz zakres jego możliwości. Jeśli nie masz pewności, który model urządzenia i jakie akcesoria dodatkowe wybrać dla swojej branży, skontaktuj się z nami. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy dokonać właściwego wyboru.