Parownice

Parownica przemysłowa zapewnia skuteczne czyszczenie różnych powierzchni bez użycia detergentów. Krótki czas podgrzewania urządzenia przyspiesza tempo pracy – wystarczy kilka minut, by rozpocząć sprzątanie. Parownice przemysłowe sprawdzą się w zakładach produkcyjnych i przemysłowych oraz wszędzie tam, gdzie wymagane jest szybkie usuwanie intensywnych zabrudzeń. W naszym sklepie oferujemy innowacyjne maszyny, dzięki którym utrzymywanie porządku będzie błyskawiczne, proste i korzystne cenowo. Poniżej wyjaśniamy, jak działa parownica profesjonalna i w jakich sytuacjach możesz jej używać.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

SO 4 Matrix maszyna parowa / parownica tylko para

    Matrix SO 4 maszyna parowa - jest profesjonalnym urządzeniem do czyszczenia parą. Podgrzewa wodę ( nie wymaga żadnej chemii ani wody destylowanej )do 140 stopni Celsjusza i wypycha ją przez dyszę z ciśnieniem 4,5 Bara. Parownica wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Cena 7 232,40 zł

SV 4 Matrix maszyna parowa / parownica para z odkurzaczem

    Matrix SV 4 maszyna parowa - jest profesjonalnym urządzeniem do czyszczenia parą. Podgrzewa wodę ( nie wymaga żadnej chemii ani wody destylowanej )do 140 stopni Celsjusza i wypycha ją przez dyszę z ciśnieniem 4,5 Bara. Parownica wykonana jest ze stali nierdzewnej. ( dostępna również wersja z...

Cena 11 715,75 zł

myjka parowa 8 barów matrix

Jak działa profesjonalna parownica do sprzątania?

Parownica nie wykorzystuje na ogół środków chemicznych, jest zatem bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Jej działanie opiera się wyłącznie na wodzie doprowadzonej do temperatury wrzenia. Parownice profesjonalne kierują parę wodną pod dużym ciśnieniem na zabrudzoną powierzchnię, powodując rozpuszczenie i usunięcie plam lub – w przypadku gdy są już znacznie utrwalone – przygotowują je do dalszego czyszczenia. Zabrudzenia zostają wessane do zbiornika wewnątrz urządzenia. Dzięki temu możesz cieszyć się błyskawicznym i efektywnym sprzątaniem.

Parownica do sprzątania – różne parametry

W naszym asortymencie znajdziesz parownice do sprzątania o różnej mocy. Do powierzchni lekko lub średnio zabrudzonych wystarczy urządzenie podgrzewające wodę do 140°, wypychające parę wodną pod ciśnieniem do 4,5 barów. Natomiast w przypadku uporczywych zanieczyszczeń polecamy urządzenie parowe do czyszczenia, które osiąga temperaturę do 170° i pracuje pod ciśnieniem aż 8 barów. Zastanów się, z jakiego rodzaju zabrudzeniami się spotykasz, i dobierz model z odpowiednimi parametrami. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę również dodatkowe usprawnienia, w które wyposażony jest sprzęt.

Maszyna parowa do czyszczenia w różnych wariantach

Podstawowym modelem jest parownica z dyszą, wykorzystująca do sprzątania jedynie podgrzaną wodę kranową. Nie zawiera dodatkowych elementów odpowiedzialnych za ściąganie zabrudzeń. W przeciwieństwie do bardziej wyspecjalizowanego urządzenia na parę do czyszczenia z odkurzaczem, które nie tylko rozpuszcza zanieczyszczenia, ale również dzięki odpowiednio dostosowanej końcówce je zasysa. Jeśli borykasz się z naprawdę trudnymi do usunięcia plamami, polecamy urządzenie parowe do mycia wyposażone w odkurzacz oraz zbiornik na środek chemiczny, który intensyfikuje działanie pary wodnej.

Maszyny parowe do czyszczenia – dlaczego warto je mieć?

Przede wszystkim skutecznie usuwają nawet najtrudniejsze zabrudzenia za pomocą pary wodnej. Nie musisz więc wydawać fortuny na detergenty, potrzebujesz jedynie zwykłej wody (nawet nie destylowanej), by uporać się z brudnymi posadzkami, podłogami, tapicerkami, dywanami, oknami i szybami, a także innymi kłopotliwymi powierzchniami. Urządzenia parowe do sprzątania są wyposażone w wymienne końcówki, umożliwiające czyszczenie trudno dostępnych miejsc, takich jak szczeliny między żeberkami kaloryfera czy zagłębienia w płytkach ceramicznych. Sprzątanie za pomocą pary wodnej ma też inną zaletę – nie tylko usuwa plamy, ale również dezynfekuje powierzchnie.

ssawa parowa do czyszczenia tapicerki

Parownica przemysłowa – jaka jest jej cena?

Jeśli zamierzasz kupić profesjonalną parownicę, musisz liczyć się z kosztem kilku tysięcy złotych. Oczywiście cena waha się w zależności od modelu – jego parametrów oraz wdrożonych usprawnień. Za urządzenie ze wbudowanym odkurzaczem lub zbiornikiem na detergenty zapłacisz więcej niż za maszynę, która tych udogodnień nie ma. Parownica profesjonalna dostępna w PURECO to inwestycja na lata. Posiada porządną, wykonaną ze stali nierdzewnej obudowę oraz akcesoria, które ułatwią Ci perfekcyjne sprzątanie. Dzięki niej czyszczenie będzie szybkie, skuteczne i opłacalne.

Profesjonalna parownica do sprzątania – zastosowanie

Parownice przemysłowe ułatwiają efektywne czyszczenie w wielu branżach: w przemyśle spożywczym, komunikacji publicznej, w ochronie zdrowia, w firmach sprzątających, warsztatach samochodowych oraz w wielu innych miejscach, gdzie stawia się na higienę, dezynfekcję, a także na czas. Dzięki parownicy przemysłowej jesteś w stanie błyskawicznie doprowadzić brudne miejsce do użyteczności i w ten sposób zatroszczyć się o komfort swoich klientów. Zachęcamy do zapoznania się z profesjonalnymi parownicami, które znajdziesz w naszym sklepie. Gwarantujemy najwyższą jakość i zadowalającą obsługę.