Odkurzacze  do pracy na budowie

Do prac budowlanych

Odkurzacz przemysłowy do prac budowlanych to wielofunkcyjne urządzenie, które poradzi sobie z odpadami zarówno stałymi, jak i mokrymi. Zanieczyszczeniem, sprawiającym najwięcej kłopotu podczas różnego rodzaju remontów, jest pył powstały na skutek m.in. wiercenia, cięcia i szlifowania. Zwykły odkurzacz nie posiada odpowiednich usprawnień, kontrolujących zapylenie w miejscu pracy. Odkurzacze budowlane za sprawą wbudowanych specjalistycznych filtrów, na których osadzają się pyły, zmniejszają ich ilość w otoczeniu. Pamiętaj, że porządek i czystość na budowie to nie tylko kwestia higieny, ale również bezpieczeństwa. Zadbaj o siebie i swoich pracowników, udostępniając im profesjonalny odkurzacz budowlany. Z chęcią podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru.

Aktywne filtry

Odkurzacz przemysłowy budowlany – charakterystyka

Odpady na budowie – pył, szlam, wióry, pokruszony gruz, woda i inne trudne do zebrania zanieczyszczenia – to prawdziwe wyzwanie dla odkurzacza. Poradzić może sobie z nimi tylko odkurzacz budowlany o odpowiednio wysokiej mocy i sile zasysania. Dzięki dużej pojemności zbiornika i automatycznemu czyszczeniu filtrów pracuje on w sposób ciągły. Możesz skupić się na pracy i nie martwić się o nieustanne opróżnianie sprzętu oraz oczyszczanie filtrów z pyłu. Warto w tym miejscu wspomnieć również o odkurzaczach, które przeznaczone są do działania w miejscach o różnym poziomie zapylenia. Zwracaj uwagę na oznaczenia: litera L symbolizuje odkurzacze przeznaczone do pracy z niskim stopniem zagrożenia dla zdrowia, M średnim, natomiast H wysokim. Wybierz ten, który zapewni Ci bezpieczeństwo.

Jak sprawdza się odkurzacz bezworkowy budowlany?

Odkurzacze tego typu posiadają wbudowany zbiornik na nieczystości, wymagający opróżniania i mycia. Kosztują też zwykle więcej niż odkurzacze na budowę z wymiennymi workami. Na tym kończą się ich wady i zaczynają zalety, które z pewnością rekompensują ich wyższą cenę oraz konieczność ręcznego czyszczenia. Przede wszystkim taki odkurzacz na budowę jest wydajniejszy – podczas gdy siła zasysania tradycyjnych odkurzaczy maleje wraz z poziomem zapełnienia worka, w odkurzaczach bezworkowych nie obserwuje się żadnych zmian. Pracują z taką samą intensywnością przez cały czas sprzątania. Kolejną kwestią jest ich przemyślana konstrukcja. Dzięki ukierunkowaniu wiru powietrza na filtry o stosunkowo dużej powierzchni zatrzymują one niemałe ilości pyłu, co jest niezwykle ważne w miejscach o wysokim zapyleniu.

Odkurzacz przemysłowy budowlany w naszym sklepie

Oferujemy profesjonalne sprzęty, w tym odkurzacz budowlany z otrząsaczem filtra, które wesprą i ułatwią prace remontowo-budowlane. Dysponujemy maszynami skutecznie radzącymi sobie z najtrudniejszymi do usunięcia zanieczyszczeniami przemysłowymi. W naszym asortymencie znajdziesz produkty renomowanych i sprawdzonych marek. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości urządzeniu, wykazującym niskie koszty eksploatacji oraz dopasowanym do Twoich potrzeb, skontaktuj się z nami. Doradzimy i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.

Powiązane wpisy blogowe