worki na śmieci 35L 60L 120L czarne niebieskie czerwone żółte zielone

Worki na śmieci

Odpowiednia segregacja śmieci to kwestia, dzięki której wszyscy możemy przyczynić się w realny sposób do dbania o środowisko naturalne. Nie wymaga to wiele wysiłku, z czasem wchodzi w nawyk, a potrafi zrobić znaczącą różnicę dla naszej planety. Dlatego warto zaopatrzyć się w worki na śmieci w odpowiednich kolorach, a także pojemnościach, które możesz wykorzystywać zarówno w swoim domu, jak i w firmie. W naszej ofercie znajdziesz worki do segregacji śmieci cechujące się wysoką wytrzymałością na ciężar, dzięki czemu dbanie o środowisko stanie się jeszcze łatwiejsze!

Aktywne filtry

Worki do śmieci 35L 60L 120L czarne mocne LDPE

Cena 6,30 zł
wybierz wariant
 • 35L 6,30 zł
 • 60L 9,13 zł
 • 120L 10,73 zł

Worki do śmieci 35L 60L 120L niebieskie mocne LDPE

Cena 6,40 zł
wybierz wariant
 • 35L 6,40 zł
 • 60L 8,24 zł

Worki do śmieci 35L 60L 120L żółte mocne LDPE

Cena 7,01 zł
wybierz wariant
 • 35L 7,01 zł
 • 60L 7,01 zł
 • 120L 10,33 zł

Jak należy segregować odpady?

Ustalone kolory worków na śmieci oraz pojemników pozwalają zachować jednolite zasady segregacji dla wszystkich, dzięki czemu sortownie odpadów mogą szybciej i sprawniej zarządzać ich dalszym wykorzystywaniem. Zgodnie z przepisami następujące worki do segregacji należy używać w następujący sposób:

 • niebieskie pojemniki i worki na odpady — wrzucamy do nich czysty papier i opakowania papierowe oraz tekturowe, a także gazety, czasopisma, papier szkolny i biurowy, książki, zeszyty, torebki papierowe czy papier pakowy; nie wrzucamy jednak kartonów po mleku i napojach, pampersów, papieru powlekanego folią, worków po materiałach budowlanych, tapet czy zabrudzonego papieru, na przykład zużytych chusteczek higienicznych;
 • żółte pojemniki i worki na odpady — wrzucamy do nich tworzywa sztuczne i metale: butelki oraz puszki po napojach, plastikowe zakrętki, torebki, worki, foliowe reklamówki, puszki po konserwach, folię aluminiową, opakowania plastikowe po chemii do sprzątania, metalowe kapsle czy kartoniki po mleku i napojach; nie wrzucamy jednak strzykawek ani innych artykułów medycznych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych, zużytych baterii i akumulatorów ani zużytego sprzętu elektrycznego czy elektronicznego;
 • zielone pojemniki i worki na odpady — wrzucamy do nich szkło czyste, szklane butelki i słoiki po napojach (również alkoholowych) oraz żywności, a także szklane opakowania po kosmetykach; nie wrzucamy jednak żarówek i świetlówek, ceramiki, doniczek, szkła stołowego żaroodpornego, szkła kryształowego, termometrów, strzykawek, szyb samochodowych, luster, porcelany, szyb okiennych czy nieopróżnionych opakowań po lekach.

Oprócz tych trzech konkretnie przypisanych kolorów worków na śmieci należy segregować także odpady biodegradowalne — można to robić luzem w pojemnikach lub kompostownikach, ale także wybrać do tego worki na śmieci o innym kolorze, na przykład czerwone, a następnie opróżniać je wprost do takiego pojemnika. Czarne worki na śmieci będą dobrym wyborem do odpadów zmieszanych — czyli wszystkich tych, których nie możemy umieścić w żadnym z wyżej wymienionych kolorowych worków bądź pojemników.

Worki na śmieci — jaką pojemność wybrać?

Worki do segregacji śmieci dostępne w ofercie sklepu PURECO możesz zamówić w różnych pojemnościach, m.in. 35 l, 60 l lub 120 l. Zastanawiasz się, która pojemność będzie najbardziej praktyczna? Wszystko zależy od miejsca, w którym przechowywać będziesz worki, oraz od ilości produkowanych odpadów — jest to zależne między innymi od ilości domowników lub charakteru miejsca pracy, gdyż to właśnie w miejscach pracy produkowanych jest naprawdę wiele śmieci.

Worki na śmieci 35 l to wielkość idealna do niewielkiego kosza na odpady, mieszczącego się na przykład pod biurkiem czy w szafce pod zlewozmywakiem. Systemy segregacji odpadów z oddzielonymi koszami najczęściej mają właśnie taką pojemność. Jest to ilość, którą trzeba dość szybko wynieść do większego kosza lub worka, ale dzięki temu ograniczasz namnażanie nieprzyjemnych zapachów w koszu trzymanym w mieszkaniu lub biurze.

Worki na śmieci 60 l to średnia pojemność, która sprawdzi się przy nieco większych koszach, na przykład w miejscu pracy. Gdy zatrudniasz kilka osób, zapełniłyby one worek 35-litrowy w mniej niż pół dnia, dlatego wersja 60-litrowa będzie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Jest to też dobra pojemność do składowania na przykład odpadów plastikowych — zgniecione butelki czy puszki potrafią zajmować sporo przestrzeni.

Duże worki na śmieci 120 l sprawdzą się w dużych zakładach pracy i produkcyjnych, ale także jako worki zbiorcze, które wystawiasz raz w miesiącu przed dom. To w nich możesz także składować mniejsze worki wyniesione z mieszkania, aby utrzymać porządek i minimalizować namnażanie nieprzyjemnych zapachów.

Oprócz pojemności bardzo istotna jest także grubość worków na odpady. Nasze worki wykonane zostały z folii LDPE o grubości od 0,020 do 0,060 milimetrów. Dzięki temu cechuje je wysoka wytrzymałość na ciężar i znaczna rozciągliwość. Dysponując tak mocnymi workami, nie musisz się już obawiać, że jeden z nich rozerwie się w trakcie transportu do większego kosza czy pęknie pod wpływem ciężaru, ostrych krawędzi lub nieregularnych kształtów śmieci. Sprawdź także inne akcesoria do sprzątania dostępne w naszej ofercie i zadbaj o perfekcyjną czystość z PURECO!