Placówki medyczne

Wszelkiego rodzaju placówki medyczne — gabinety lekarskie, stomatologiczne, przychodnie czy gabinety rehabilitacji to miejsca szczególnie narażone na rozprzestrzenianie się wirusów i drobnoustrojów. Aby ograniczyć ryzyko dla przebywającego tam na co dzień personelu oraz pacjentów, konieczne jest dokładne i regularne sprzątanie placówek medycznych połączone z dezynfekcją. Jest to najlepszy sposób na redukcję groźnych drobnoustrojów, które mogą znajdować się na wszystkich przedmiotach czy powierzchniach takiej placówki. Dlatego w PURECO zadbaliśmy o dostępność profesjonalnych środków do sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń medycznych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Aktywne filtry

Mop płaski z mikrofibry na rzep do dezynfekcji placówek medycznych i szpitali

Cena 56,58 zł
wybierz wariant
  • niebieski 56,58 zł
  • czerwony 56,58 zł
  • żółty 56,58 zł
  • zielony 56,58 zł

Kolorowy mop płaski z mikrofibry na rzep do dezynfekcji placówek medycznych i szpitali

Cena 61,50 zł
wybierz wariant
  • czerwony 61,50 zł
  • żółty 61,50 zł
  • zielony 61,50 zł
  • niebieski 61,50 zł

Sprzątanie placówek medycznych — więcej niż czystość

Czystość i porządek są ważne w każdym miejscu pracy, jednak w przypadku placówek medycznych zyskują one zupełnie innej wartości. To właśnie w pomieszczeniach, w których każdego dnia zjawiają się pacjenci z różnego rodzaju chorobami, przynoszący na swoich dłoniach, ubraniach czy obuwiu wirusy i drobnoustroje, tak istotne jest dbanie o dokładne i regularne czyszczenie wszystkich powierzchni. Powinno ono obejmować zarówno tradycyjne sprzątanie (mycie mebli, klamek, blatów, podłóg), ale także dezynfekcję pojedynczych przedmiotów i całych pomieszczeń. Naszym zadaniem jest zapewnienie Wam odpowiednich do tego narzędzi oraz środków czystości na najwyższym poziomie.

Dezynfekcja pomieszczeń medycznych

Dezynfekcja w placówkach medycznych powinna odbywać się przynajmniej na dwóch płaszczyznach. Chodzi bowiem nie tylko o dezynfekcję przedmiotów czy powierzchni, ale także mycie i dezynfekcję dłoni. Dlatego w naszym sklepie przygotowaliśmy specjalną ofertę preparatów do utrzymania czystości w ośrodkach medycznych. W ich skład wchodzą zarówno mydła oraz alkoholowe płyny do rąk, jak i gotowe płyny oraz koncentraty do dezynfekcji powierzchni i narzędzi. Ponieważ nie wymagają one spłukiwania, a zamknięte są w wygodnym pojemniku ze spryskiwaczem, dezynfekcja może być szybka i skuteczna. Preparaty te zabijają bakterie i grzyby w krótkim czasie, dlatego warto używać ich naprawdę często, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Sprzątanie pomieszczeń medycznych

Choć to właśnie dezynfekcja pozwala zabijać grzyby i wirusy, to jednak sprzątanie w gabinecie stomatologicznym, przychodni czy innej placówce medycznej nie jest mniej istotne. Warto pamiętać, że poziom czystości w takich miejscach często regulują także przepisy sanitarne. Aby im sprostać, konieczne jest używanie wysokiej jakości środków czyszczących i sprzętu do sprzątania. W naszej ofercie znajdują się zarówno wózki do sprzątania, mopy, jak i maszyny do mycia podłóg, ale także skuteczne preparaty czyszczące znanej i cenionej marki SEPTA. Jeśli jednak chodzi o sprzątanie, szczególnie polecamy nasz antybakteryjny system do placówek medycznych. Jest to specjalistyczny system czyszczący, który ogranicza i spowalnia wzrost mikroorganizmów oraz bakterii, podnosząc standard bezpieczeństwa w różnego rodzaju placówkach medycznych.

Dezynfekcja placówek medycznych ozonem

Doskonałym sposobem na szybką i skuteczną dezynfekcję nieco większych powierzchni czy pomieszczeń może być ich ozonowanie. Działanie tego występującego w naturze, choć niezwykłego gazu, jakim jest ozon, może dawać nawet 50-krotnie lepsze rezultaty niż dezynfekcja popularnym chlorem. Gaz dociera także nawet w najmniejsze, trudno dostępne zakamarki pomieszczenia, dlatego zaleca się od czasu do czasu ozonować pomieszczenia medyczne, by pozbyć się grzybów czy drobnoustrojów w rzadziej czyszczonych miejscach. W naszym sklepie internetowym znajdziesz generatory ozonu różnej wielkości, które łatwo dostosujesz do swoich potrzeb.