profesjonalne płyny do dezynfekcji rąk i ciała. Septa cid

Dezynfekcja rąk i ciała

Jeszcze do niedawna profesjonalny płyn do dezynfekcji rąk używany był przede wszystkim przez pracowników ochrony zdrowia, przemysłu spożywczego oraz kosmetycznego. Obecnie wiele się zmieniło, ponieważ środki dezynfekujące do rąk przeszły drogę od produktu używanego przez wąskie grono specjalistów aż po niezwykle istotny element codzienności. W każdym miejscu publicznym: w szkole, sklepie, ośrodku kultury, biurze, na hali produkcyjnej itd. wymagane są dozowniki, zawierające płyny odkażające do rąk, które chronią przed niepożądanym działaniem wirusów, bakterii i grzybów. Poniżej zdradzamy, dlaczego dezynfekcja ciała pełni tak ważną rolę w utrzymaniu higieny i zdrowia.

Aktywne filtry

Septa Sine Cid H1 profesjonalny alkoholowy płyn do rąk pełne spektrum

Cena 16,20 zł
wybierz wariant
  • 0,5 l 16,20 zł
  • 5 l 135,00 zł
  • 1 l worek sensor 61,56 zł
  • 1 l worek spray 61,56 zł
  • 1 l worek liquid 61,56 zł

Środek dezynfekujący do rąk – dlaczego go potrzebujesz?

Droga patogenów wiedzie m.in. przez brudne ręce, dlatego ich mycie oraz dezynfekowanie to najprostsze i najefektywniejsze rozwiązania, jakie możesz wdrożyć, by uchronić się przed chorobami. Mycie rąk wodą i mydłem – oczywiście zgodnie z zaleceniami WHO – to doskonały środek zapobiegawczy. Ale co w przypadku, gdy akurat nie masz do nich dostępu? Na przykład jesteś w podróży lub w miejscu, gdzie nie ma toalety? Wówczas z bakteriami i wirusami, które znalazły się na Twoich dłoniach, może uporać się płyn bakteriobójczy do dezynfekcji rąk. Warto mieć go zawsze przy sobie, chociażby w wersji kieszonkowej. Dzięki niemu poczujesz się bezpiecznie w każdym miejscu.

Preparaty do dezynfekcji rąk dla pracowników i klientów

Jesteś właścicielem biura, hali produkcyjnej, sklepu, salonu kosmetycznego, a może prowadzisz zajęcia edukacyjne? To znaczy, że odpowiadasz za zdrowie wielu osób – zarówno swoich pracowników, jak i klientów. Masz obowiązek wyposażyć ich oraz udostępnić im odpowiednie preparaty dezynfekujące do rąk, aby czuli się bezpiecznie. Praca z żywnością oraz z ludzkim organizmem wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Dlatego zainwestuj w specjalistyczne środki odkażające do rąk. Stwórz przestrzeń, w której bardzo poważnie podchodzi się do kwestii higieny.

Płyn do dezynfekcji – jaki to profesjonalny?

Środki dezynfekcji rąk nie zastąpią mycia ciała przy pomocy mydła i wody, ale zawierają składniki, które pomogą skutecznie rozprawić się z bakteriami i wirusami. Podczas zakupów zwróć uwagę, czy produkt do dezynfekcji rąk ma w składzie alkohol etylowy lub izopropylowy. Wyłącznie takie preparaty zaleca Światowa Organizacja Zdrowia. Uważaj natomiast na płyny, na których etykietach widnieje nadtlenek wodoru. Ze względu na jego nietrwałość oraz długi czas oczekiwania na działanie środek do dezynfekcji rąk nie wykazuje oczekiwanej skuteczności. Wątpliwe działanie mają także płyny do odkażania rąk zawierające zbyt niskie stężenie odpowiedniego alkoholu – etylowego oraz izopropylowego. Uznaje się, że minimum to 65% – jeśli stężenie alkoholu w produkcie nie osiąga tej wartości, preparat nie spełni swojej roli. Dlatego, zanim kupisz produkt, zapoznaj się z jego składem.

Płyny dezynfekcyjne do rąk i ich dodatkowe właściwości

Produkty dezynfekujące powinny być przede wszystkim skuteczne, czyli niszczyć chorobotwórcze drobnoustroje. Nie możesz jednak zapomnieć, że stosowane są na co dzień, często wielokrotnie, dlatego ważne jest, by były również przyjazne dla skóry. Środki dezynfekcji do rąk muszą zawierać składniki pielęgnacyjne, zapobiegające nadmiernemu wysuszaniu ciała. Uważaj na dezynfekcję rąk preparatem z substancją aktywną, jaką w niektórych produktach jest metanol – alkohol szkodliwy, podrażniający skórę i nierzadko prowadzący do problemów dermatologicznych. Takie środki bakteriobójcze do dezynfekcji rąk zachęcają zwykle niską ceną, ale ich używanie pociąga za sobą nieprzyjemne konsekwencje.

Płyn do dezynfekcji rąk – jakie są ceny?

Jak w przypadku każdego produktu, ceny na rynku są różnorodne. Na pewno nie koszt powinien być czynnikiem decydującym – zwróć uwagę przede wszystkim na skład, bo to on decyduje o skuteczności płynu do odkażania rąk. Jeśli potrzebujesz środka do dezynfekcji do własnego użytku, wystarczy Ci małe opakowanie – zmieścisz się wówczas kwocie kilkudziesięciu złotych. Natomiast gdy zaopatrujesz gabinet lekarski, salon kosmetyczny czy sklep, lepiej postawić na produkt o większej pojemności, który wystarczy Ci na dłużej i będzie korzystniejszy cenowo. W naszym sklepie internetowym możemy zaoferować oba warianty – wybierz ten, który bardziej Ci się opłaca.

Płyn dezynfekujący do mycia rąk – asortyment w PURECO

W PURECO znajdziesz profesjonalne środki dezynfekcji rąk na bazie alkoholu. Mogą korzystać z nich wszyscy, którym zależy na skutecznej higienie dłoni oraz na ochronie przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Zarówno medycy, osoby pracujące z żywnością, jak i osoby zatrudnione w branży kosmetycznej oraz fryzjerskiej zapewnią pacjentom i klientom najwyższe bezpieczeństwo. PURECO oferuje preparaty dezynfekujące do rąk firmy Septa, która jest marką artykułów chemii profesjonalnej. Produkowane przez nią płyny wykazują skuteczność w pełnym spektrum bakterii i drożdżaków oraz zawierają związki pielęgnacyjne, dzięki czemu są łagodne dla dłoni. Nie musisz obawiać się podrażnień ani uczuleń.

Płyn do dezynfekcji rąk – dlaczego nasz sklep?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, na rynku dostępne są różnorodne płyny do dezynfekcji rąk. Nie wszystkie należą do godnych polecenia. Jedne z uwagi na nieskuteczny lub szkodliwy skład, drugie – na brak środków pielęgnacyjnych dla skóry. PURECO to firma, która oferuje asortyment godnych zaufania producentów. Nie stawiamy na najniższe ceny, ale na najwyższą jakość, co w kwestii higieny i zdrowia powinno być priorytetem. Zachęcamy, byś zapoznał się z ofertą płynów do dezynfekcji rąk w naszym sklepie online. Zajrzyj koniecznie także do produktów z innej kategorii – mamy nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie. Gwarantujemy szybką i bezproblemową dostawę, a także pomoc w razie jakichkolwiek pytań. Skontaktuj się z nami przez formularz lub telefonicznie.