Dezynfekcja ozonem

Choć ozonowanie wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z zabijaniem grzybów oraz nieprzyjemnych zapachów w samochodach z układem klimatyzacji, tak naprawdę ozon ma o wiele więcej praktycznych zastosowań. Ten niezwykły gaz, któremu zawdzięcza swój zapach powietrze tuż po burzy, jest bowiem niezwykle skutecznym środkiem biobójczym oraz odkażającym. Jego działanie może dawać nawet 50-krotnie lepsze rezultaty niż dezynfekcja popularnym chlorem. Dlatego przedstawiamy naszą ofertę profesjonalnych urządzeń do dezynfekcji ozonowej.

Jak działa ozon? Dezynfekcja na najwyższym poziomie

Choć ozon to gaz złożony z zaledwie trzech atomów tlenu, jego działanie jest bardzo przydatne i potrzebne, szczególnie w czasach ogólnoświatowej epidemii i szybko rozprzestrzeniających się chorób oraz wirusów. Już śladowe ilości ozonu zabijają obecne w powietrzu drobnoustroje. To z kolei redukuje do minimum ryzyko zakażenia bakteryjnego czy groźnych chorób, ale także pojawiania się nieprzyjemnych zapachów. Choć na rynku jest wiele skutecznych środków chemicznych do odkażania i dezynfekcji, ozon jest od nich skuteczniejszy, a na dodatek szybszy w działaniu. Jego jedyną wadą jest fakt, że gazu tego nie da się magazynować. Musi być zatem wytwarzany na bieżąco. Właśnie tym zajmują się dostępne w naszej ofercie ozonatory. Produkują one ozon do dezynfekcji, który natychmiast zabija wszelkie grzyby, pleśnie i zarazki.

Jakie pomieszczenia nadają się do dezynfekcji ozonem?

Dezynfekcja ozonem jest popularna już od dawna w samochodach czy innych pojazdach, szczególnie tych wyposażonych w działający układ klimatyzacji. Odkąd jednak wiedza na temat wirusów i ich rozprzestrzeniania się stała się dla nas wszystkich jeszcze bardziej zrozumiała, dezynfekcja ozonowa zaczęła nabierać zupełnie nowego wymiaru. Obecnie powszechnie używa się jej między innymi w miejscach takich jak:

  • sale weselne;
  • hotele i restauracje;
  • szkoły i przedszkola;
  • szpitale, przychodnie, laboratoria;
  • hale produkcyjne;
  • biura;
  • kuchnie i magazyny;
  • galerie handlowe.

Co więcej, okazuje się, że ozonować można nie tylko pomieszczenia, ale także przedmioty oraz żywność i wodę pitną. Dezynfekcja ozonowa może dotyczyć artykułów spożywczych, dokumentów, maszyn czy wody w basenie.

Jak wybrać urządzenie generujące ozon do dezynfekcji?

Dezynfekcja ozonem będzie skuteczna zarówno na użytek prywatny, domowy, jak i w zastosowaniu przemysłowym. To jednak właśnie od miejsca oraz częstotliwości jej wykonywania zależeć będzie rodzaj ozonatora do dezynfekcji. Z niewielkimi pomieszczeniami czy przedmiotami bez trudu poradzi sobie ozonator samochodowy o wydajności 9g/h lub 10g/h. Z kolei do przemysłowych zastosowań dobrym wyborem będą mocniejsze, bardziej wydajne urządzenia generujące nawet 20g/h lub 32g/h ozonu do dezynfekcji. Warto zwrócić uwagę na to, aby były to urządzenia lekkie i kompaktowe, łatwe do przetransportowania z miejsca na miejsce. Wszystkie ozonatory dostępne w ofercie sklepu PURECO to produkty najwyższej jakości od sprawdzonych producentów. Nie wiesz, który model wybrać? Skontaktuj się z nami!

Aktywne filtry