Myjki do paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne to doskonały sposób na wytwarzanie własnego prądu w ekologiczny i ekonomiczny sposób. Również w Polsce stają się one zatem coraz bardziej popularne. Założenie tego typu paneli na dachu to często kwestia zaledwie jednego czy dwóch dni. Nie wszyscy jednak wiedzą, że o panele fotowoltaiczne także trzeba dbać — jeśli będą zabrudzone, produkcja może być znacząco ograniczona. Dlatego przedstawiamy ofertę profesjonalnych myjek do paneli fotowoltaicznych, które pozwolą wyczyścić je w sposób prosty i bezpieczny.

Aktywne filtry

Czym należy myć panele? Myjki do fotowoltaiki!

Na panelach fotowoltaicznych osadzają się z czasem różnego rodzaju zanieczyszczenia. Najczęściej są to liście, kurz, pyły czy sadza, które mogą wydawać się błahe, a jednak potrafią spowodować ograniczenie mocy instalacji aż o 10-20%! Dlatego warto zadbać o odpowiedni sposób czyszczenia paneli słonecznych. Jak to robić, aby nie uszkodzić instalacji? Należy zadbać przede wszystkim o profesjonalny sprzęt, zapewniający bezpieczeństwo panelom, ale także osobie myjącej. Nie powinno się zatem robić tego myjką wysokociśnieniową - mogłoby to skutkować rozszczelnieniem silikonu lub uszkodzeniem okablowania. Nasze myjki do paneli fotowoltaicznych zaprojektowane zostały tak, aby delikatnie oczyszczać powierzchnię solarów nawet z silniejszych zabrudzeń. Z kolei dzięki kijom teleskopowym oraz różnego rodzaju końcówkom operator może myć panele, stojąc na ziemi lub podeście, często bez konieczności wspinania się po dachu czy drabinie.

Jaka chemia do mycia paneli fotowoltaicznych?

Jeśli chodzi o środki czyszczące, do mycia paneli fotowoltaicznych należy używać profesjonalnych środków czyszczących o delikatnym działaniu lub rekomendowanych przez producenta fotowoltaiki. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie jednak zastosowanie myjki do czyszczenia paneli fotowoltaicznych wodą demineralizowaną. Takie urządzenia wykorzystują 4-stopniowy system filtracji, zapewniając ultra czystą wodę do mycia paneli słonecznych. Ogromną zaletą mycia wodą demineralizowaną jest brak konieczności używania jakichkolwiek środków chemicznych. Taka myjka do fotowoltaiki nie zostawia smug ani innych osadów, a zużytą wodą można bez obaw podlać rośliny lub po prostu wylać ją do systemu kanalizacji, gdyż jest ona czysta i bezpieczna dla środowiska naturalnego.

Myjka do paneli słonecznych — wygoda i bezpieczeństwo

Nasza oferta myjek do czyszczenia paneli fotowoltaicznych obejmuje także zestawy różnego rodzaju akcesoriów, które mają za zadanie ułatwić czyszczenie, ale także zapewnić bezpieczeństwo zarówno samej instalacji solarnej, jak i osobie operującej myjką. Drążki teleskopowe pozwalają sięgnąć nawet na wysokie powierzchnie paneli znajdujących się na dachu. Ponadto w naszych myjkach do paneli fotowoltaicznych zastosowano szczotki z miękkiego włosia, które nie rysują powierzchni panela, ale zapewniają gruntowne czyszczenie. Woda demineralizowana pod niskim ciśnieniem nie stanowi zagrożenia dla elementów instalacji, a także nie pozostawia osadów czy smug, zapewniają panelom idealną czystość oraz efektywność produkcji prądu.

Sprawdź również