Profesjonalne powłoki i impregnaty polimerowe do podłóg

Zabezpieczenie podłóg

Podłogi i posadzki często oraz intensywnie użytkowane, na przykład w miejscach pracy, halach produkcyjnych, magazynowych czy innych pomieszczeniach wielkopowierzchniowych mogą być narażone na uszkodzenia i przedwczesne zniszczenie. Dlatego tak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie podłóg. Niezbędne do tego preparaty znajdziesz w ofercie sklepu PURECO. Oferujemy między innymi profesjonalne impregnaty do kamienia naturalnego, a także powłoki polimerowe do podłóg. Wybierz środek odpowiadający twoim potrzebom.

Aktywne filtry

Septa Polymer HS P2 Profesjonalna twarda powłoka polimerowa do zabezpieczania podłóg

Cena 47,97 zł
wybierz wariant
 • 5 l 227,55 zł
 • 10 l 440,34 zł
 • 1 l 47,97 zł

Septa Polymer F P1 Profesjonalna powłoka polimerowa do zabezpieczania podłóg

Cena 51,66 zł
wybierz wariant
 • 5 l 259,53 zł
 • 10 l 445,26 zł
 • 1 l 51,66 zł

Septa Polymer STR P3 Profesjonalny podkład i wypełniacz przed polimerowaniem

Cena 56,58 zł
wybierz wariant
 • 5 l 296,43 zł
 • 10 l 510,45 zł
 • 1 l 56,58 zł

Septa Imprex NM P4 Profesjonalny matowy impregnat do kamienia naturalnego

Cena 79,95 zł
wybierz wariant
 • 5 l 375,15 zł
 • 10 l 713,40 zł
 • 1 l 79,95 zł

Septa Imprex NP P5 Profesjonalny impregnat z połyskiem do kamienia naturalnego

Cena 98,40 zł
wybierz wariant
 • 5 l 467,40 zł
 • 10 l 861,00 zł
 • 1 l 98,40 zł

Powłoka polimerowa do podłóg — co to takiego?

Podłoga to w każdym pomieszczeniu bardzo intensywnie użytkowany obszar, a jeśli chodzi o miejsca pracy, magazyny czy powierzchnie przemysłowe, podłogi są nieraz narażone wręcz na ekstremalnie trudne warunki — ścieranie, piasek, brud, jazdę maszynami oraz czyszczenie silnymi środkami chemicznymi. Polimer na podłogę ma zatem za zadanie wzmocnić jej warstwę ochronną przed różnego rodzaju uszkodzeniami czy zarysowaniami.

Dlaczego warto stosować polimer na podłogę?

Powłoka polimerowa do podłóg dostępna w naszej ofercie zapewnia powłokę o wysokim połysku i twardości, która nie wymaga polerowania. Taka warstwa ochronna przejmuje na siebie wszelkie uszkodzenia, jakie mogą na niej powstać, pozostawiając podłogę pod spodem nienaruszoną. Taki zabieg zdecydowanie wydłuża żywotność posadzki, a na dodatek ułatwia utrzymanie jej w czystości. Idealnie gładka powierzchnia warstwy ochronnej bez porów, rys i pęknięć pozwala wyczyścić ją bez trudu, gdyż brud i piach nie mają gdzie się gromadzić. Ponadto podłoga zabezpieczona polimerem od razu zyskuje piękny połysk i zadbany wygląd. Staje się także powierzchnią antypoślizgową oraz odporną na alkohole i inne dezynfektanty.

Na jakich powierzchniach można stosować polimer na podłogę?

Nasza profesjonalna emulsja polimerowa nadaje się do nanoszenia na różne rodzaje posadzek, takie jak na przykład PVC, linoleum czy wykładziny elastyczne, a także lastryko, beton lub winyl. Podstawowa zasada to jednolita powierzchnia posadzki, na którą można nanieść czystym mopem dwie lub trzy warstwy polimeru. Posadzka przed nałożeniem powinna także zostać wystripowana, zneutralizowana oraz musi być całkowicie sucha. Jeśli twoja posadzka posiada rysy, pęknięcia czy wgłębienia, przed nałożeniem emulsji polimerowej warto nałożyć nasz profesjonalny podkład i wypełniacz pod polimerowania. Polimerów nie należy jednak nakładać między innymi na podłogi drewniane, a także posadzki, na których występują jakiekolwiek łączenia (np. fugi przy płytkach gresowych lub PCV).

Profesjonalne impregnaty do kamienia naturalnego

Kamień naturalny to częsty wybór w kwestii wykończenia wnętrz. Odznacza się niepowtarzalnym wyglądem i bardzo wysokimi walorami estetycznymi, dlatego wykonuje się z niego nie tylko blaty czy parapety, ale także schody, a nawet całe posadzki. Kamień naturalny wymaga jednak zabezpieczenia przed plamami, zanieczyszczeniami, a nawet niektórymi środkami czyszczącymi - jest to bowiem materiał, który nie jest odporny na kwasy ani środki zawierające chlor. Aby więc uniknąć kosztownej renowacji powierzchni kamiennych, warto w porę odpowiednio je zaimpregnować.

Dlaczego warto zaimpregnować kamień naturalny?

Impregnaty do kamienia dostępne w ofercie sklepu internetowego PURECO zabezpieczają powierzchnię kamienną przed wnikaniem cieczy w strukturę kamienia naturalnego. Dzięki temu znacząco ograniczają także wchłanianie zanieczyszczeń, a zarazem ułatwiają czyszczenie powierzchni. Nasze profesjonalne preparaty dostępne są w dwóch wersjach: matowej oraz z połyskiem. W zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, możesz wybrać impregnat z odpowiednim wykończeniem estetycznym. Impregnat matowy będzie idealny do osiągnięcia nieco surowego wyglądu kamienia, z kolei impregnat z połyskiem nadaje powierzchni kamiennej piękną, błyszczącą taflę, która doskonale wpasuje się we wnętrza w stylu glamour. Warto zaznaczyć, że impregnat matowy należy stosować jedynie wewnątrz budynku, natomiast preparat z połyskiem może być używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Pozwala on wyciągnąć z kamienia naturalnego jeszcze bardziej intensywny kolor i nadać mu efekt mokrego kamienia.

Wysoka jakość i wydajność od PURECO

Zarówno nasze impregnaty do podłóg, jak i impregnaty do kamienia naturalnego to preparaty najwyższej jakości, które cechuje wysoka skuteczność i efektywność działania. Są to także środki maksymalnie bezpieczne, dlatego jeśli stosujesz je zgodnie z zaleceniami producenta, twoje posadzki lub powierzchnie kamienne mogą tylko zyskać dodatkową ochronę i bardzo korzystny efekt wizualny. Co więcej, w naszym sklepie internetowym preferujemy ekonomiczne rozwiązania, dlatego na zakup większych ilości naszych środków do zabezpieczania podłóg i powierzchni udzielamy atrakcyjnych rabatów. Sprawdź także inne propozycje z naszej oferty chemii profesjonalnej marki SEPTA i wybierz preparaty idealnie odpowiadające twoim potrzebom.