Froterki do podłóg

Froterki do podłóg

Froterowanie, czyli polerowanie podłogi, to proces, który pozwala nadać czyszczonej powierzchni finalnego efektu błysku i świeżości. Dzięki profesjonalnym froterkom podłogowym dostępnym w ofercie sklepu PURECO możesz osiągnąć idealną czystość i połysk podłogi, dzięki czemu każde pomieszczenie nabierze nowego wymiaru. Sprawdź, jakie urządzenie wybrać i na jakiej zasadzie działają elektryczne froterki do podłóg.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Tor 43 Comac Tmb szorowarka...

       Szorowarka Tor 43, marki Comac jest profesjonalną oscylacyjną maszyną szorującą jednotarczową zasilaną elektrycznie. Szerokości czyszczenia wynosi 43 cm ( 17 cali ), a prędkość obrotów oscylacyjnych dochodzi do 1400 obr/minCena dotyczy maszyny kompletnej, gotowej do pracy (zbiornik, uchwyt...

Cena 7 343,10 zł Cena podstawowa 11 473,59 zł
wybierz wariant
  • Tor 43 Orbital 7 343,10 zł 11 473,59 zł -36%
  • Tor 43 Spray Orbital 7 667,42 zł 11 980,35 zł -36%
  • Promocja!
  • -36%
  • -36%

CM 1500 S / V polerka comac do...

       Polerka Comac CM 1500 S / V, jest profesjonalną maszyną polerującą, jednotarczową zasilaną elektrycznie i wyposażoną w przekładnię bezpośrednią. Wersja CM 1500 V posiada dodatkowo system odciągania pyłu. Szerokości czyszczenia ( polerowania ) wynosi 50 cm ( 20 cali ). Prędkość obrotów...

Cena 11 808,00 zł
wybierz wariant
  • - 11 808,00 zł
  • z odsysaniem pyłu 12 238,50 zł

Czym froterki podłogowe różnią się od szorowarek?

Choć zarówno szorowarki, jak i froterki do podłóg to jednotarczowe maszyny czyszczące, różni je oczekiwany efekt działania. W przypadku szorowarki chodzi bowiem przede wszystkim o czyszczenie zabrudzeń, także tych ciężkich i zaschniętych. Efektem działania elektrycznej froterki do podłóg ma być jednak polerowanie, czyli nadanie wyczyszczonej już przez szorowarkę powierzchni finalnego połysku i wykończenia. Aby osiągnąć taki rezultat froterka (czyli polerka) pracuje w dużo większym zakresie obrotów niż maszyna szorująca. Zwykle prędkość obrotów szczotki wynosi 1500 obr/min. Takie działanie pozwala na renowację posadzek na sucho oraz polerowanie ich.

Dlaczego warto używać froterki podłogowej?

Podłoga to w każdym pomieszczeniu jeden z najbardziej eksploatowanych obszarów, dlatego ciężko może być utrzymać ją w idealnej czystości przez dłuższy czas. Istnieją jednak miejsca, gdzie czysta i lśniąca podłoga to nie tylko estetyka, ale także konieczność — w szpitalach, szkołach, przedszkolach, supermarketach czy galeriach handlowych podłogi muszą błyszczeć i być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Choć polerowanie podłóg można także wykonać ręcznie przy pomocy odpowiedniej chemii czyszczącej oraz miękkiej tkaniny, jest to zajęcie wyjątkowo żmudne, czasochłonne i męczące. Nasze profesjonalne froterki do podłóg nie tylko zrobią to szybko i bardzo skutecznie, ale także pozostawiają warstwę ochronną przed kolejnymi zabrudzeniami.

Do jakich podłóg można używać froterki?

Nowoczesne urządzenia czyszczące dostępne w ofercie sklepu PURECO mogą być stosowane do różnych rodzajów podłóg i posadzek w zależności od potrzeb. Oferujemy zarówno froterki do podłóg kamiennych, jak i drewnianych, laminowanych, korkowych, linoleum, parkietów czy wykładzin PCV. Froterka do podłóg olejowanych dodatkowo wzmocni piękny efekt połysku oraz świeżości. Przed rozpoczęciem froterowania należy jednak pamiętać o jednej podstawowej zasadzie: polerowanie zawsze powinno odbywać się na podłodze uprzednio dokładnie wyczyszczonej, czyli odkurzonej lub wyszorowanej oraz umytej. Froterowanie powinno także wspomagane być użyciem odpowiednich preparatów, które będą wcierane w podłogę. Rodzaj preparatu koniecznie musi być dopasowany do rodzaju posadzki.