Froterki do podłóg

Froterki do podłóg

Froterowanie, czyli polerowanie podłogi, to proces, który pozwala nadać czyszczonej powierzchni finalnego efektu błysku i świeżości. Dzięki profesjonalnym froterkom podłogowym dostępnym w ofercie sklepu PURECO możesz osiągnąć idealną czystość i połysk podłogi, dzięki czemu każde pomieszczenie nabierze nowego wymiaru. Sprawdź, jakie urządzenie wybrać i na jakiej zasadzie działają elektryczne froterki do podłóg.

Aktywne filtry

Tor 43 Comac Tmb szorowarka...

       Szorowarka Tor 43, marki Comac jest profesjonalną oscylacyjną maszyną szorującą jednotarczową zasilaną elektrycznie. Szerokości czyszczenia wynosi 43 cm ( 17 cali ), a prędkość obrotów oscylacyjnych dochodzi do 1400 obr/minCena dotyczy maszyny kompletnej, gotowej do pracy (zbiornik, uchwyt...

Cena 10 326,23 zł Cena podstawowa 11 473,59 zł
wybierz wariant
  • Tor 43 Orbital 10 326,23 zł 11 473,59 zł -10%
  • Tor 43 Spray Orbital 10 782,31 zł 11 980,35 zł -10%
  • Promocja!
  • -10%
  • -10%

CM 1500 S / V polerka comac do...

       Polerka Comac CM 1500 S / V, jest profesjonalną maszyną polerującą, jednotarczową zasilaną elektrycznie i wyposażoną w przekładnię bezpośrednią. Wersja CM 1500 V posiada dodatkowo system odciągania pyłu. Szerokości czyszczenia ( polerowania ) wynosi 50 cm ( 20 cali ). Prędkość obrotów...

Cena 11 808,00 zł
wybierz wariant
  • - 11 808,00 zł
  • z odsysaniem pyłu 12 238,50 zł

Czym froterki podłogowe różnią się od szorowarek?

Choć zarówno szorowarki, jak i froterki do podłóg to jednotarczowe maszyny czyszczące, różni je oczekiwany efekt działania. W przypadku szorowarki chodzi bowiem przede wszystkim o czyszczenie zabrudzeń, także tych ciężkich i zaschniętych. Efektem działania elektrycznej froterki do podłóg ma być jednak polerowanie, czyli nadanie wyczyszczonej już przez szorowarkę powierzchni finalnego połysku i wykończenia. Aby osiągnąć taki rezultat froterka (czyli polerka) pracuje w dużo większym zakresie obrotów niż maszyna szorująca. Zwykle prędkość obrotów szczotki wynosi 1500 obr/min. Takie działanie pozwala na renowację posadzek na sucho oraz polerowanie ich.

Dlaczego warto używać froterki podłogowej?

Podłoga to w każdym pomieszczeniu jeden z najbardziej eksploatowanych obszarów, dlatego ciężko może być utrzymać ją w idealnej czystości przez dłuższy czas. Istnieją jednak miejsca, gdzie czysta i lśniąca podłoga to nie tylko estetyka, ale także konieczność — w szpitalach, szkołach, przedszkolach, supermarketach czy galeriach handlowych podłogi muszą błyszczeć i być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Choć polerowanie podłóg można także wykonać ręcznie przy pomocy odpowiedniej chemii czyszczącej oraz miękkiej tkaniny, jest to zajęcie wyjątkowo żmudne, czasochłonne i męczące. Nasze profesjonalne froterki do podłóg nie tylko zrobią to szybko i bardzo skutecznie, ale także pozostawiają warstwę ochronną przed kolejnymi zabrudzeniami.

Do jakich podłóg można używać froterki?

Nowoczesne urządzenia czyszczące dostępne w ofercie sklepu PURECO mogą być stosowane do różnych rodzajów podłóg i posadzek w zależności od potrzeb. Oferujemy zarówno froterki do podłóg kamiennych, jak i drewnianych, laminowanych, korkowych, linoleum, parkietów czy wykładzin PCV. Froterka do podłóg olejowanych dodatkowo wzmocni piękny efekt połysku oraz świeżości. Przed rozpoczęciem froterowania należy jednak pamiętać o jednej podstawowej zasadzie: polerowanie zawsze powinno odbywać się na podłodze uprzednio dokładnie wyczyszczonej, czyli odkurzonej lub wyszorowanej oraz umytej. Froterowanie powinno także wspomagane być użyciem odpowiednich preparatów, które będą wcierane w podłogę. Rodzaj preparatu koniecznie musi być dopasowany do rodzaju posadzki.