Profesjonalne maszyny czyszczące

Comac to branżowy lider na rynku urządzeń automatycznych do czyszczenia. Włoska marka profesjonalnych maszyn czyszczących, która specjalizuje się w automatach do mycia posadzek. Producent posiada ponad czterdziestoletnie doświadczenie i wiodącą pozycję na światowym rynku dostawców sprzętu do utrzymania czystości. Wyłącznym dystrybutorem urządzeń marki Comac w województwie kujawsko-pomorskim jest Pureco Bydgoszcz.

Firma Comac produkuje swoje urządzenia w bardzo rozbudowanej fabryce na terenie małej miejscowości Santa Maria di Zevio w okolicach Werony. Maszyny czyszczące trafiają do ponad stu krajów świata na pięciu kontynentach. Tylko kilku producentów na świecie posiada tak rozbudowaną i kompletną ofertę urządzeń do sprzątania.

Więcej informacji o historii Comac, wprowadzanych innowacjach, wykorzystanych technologiach można znaleźć na www.comac.pl

Pureco Bydgoszcz oprócz kupna maszyn oferuje również wypożyczanie i wynajem

Jest to doskonała alternatywa dla zakupu maszyn. Jednocześnie stanowi pomoc w przypadku konieczności zwiększenia liczby maszyn sprzątających bądź awarii jednej z nich. W ofercie sprzętowej można znaleźć szorowarki, myjki wysokociśnieniowe, polerki, zamiatarki i wiele innych specjalistycznych urządzeń. Klienci mają możliwość wypożyczenia lub wynajęcia nowych maszyn czyszczących lub urządzeń po regeneracji. Maszyny są serwisowane, czyszczone, sprawdzane i poddawane renowacji. Istnieje także możliwość kupna używanej maszyny z gwarancją. Każdorazowo – wynajem wymaga rezerwacji maszyny i ustalenia warunków wynajmu.
Przemysłowa maszyna czyszcząca Comac Simpla Classic

Czyszczenie magazynu za pomocą przemysłowej maszyny czyszczącej Simpli Classic

Dla kogo przeznaczone są profesjonalne maszyny czyszczące?

Czyszczenie holu w szpitalu za pomocą maszyny czyszczącej

Czyszczenie holu szpitalnego maszyną szorująco zbierającą

Produkty Comac skierowane są przede wszystkim do sektora firm sprzątających. Odbiorcami mogą być również firmy i zakłady, które chcą używać maszyn czyszczących na własny użytek i we własnym zakresie utrzymywać czystość. Sprzęt firmy Comac doskonale sprawdza się do czyszczenia dużych powierzchni przemysłowych, logistycznych i handlowych.

Maszyny Comac, jako jedne z nielicznych na rynku, swobodnie pokonują przeszkody, w tym podjazdy na parkingach podziemnych. Posiadają akumulatorowy 36V system zasilania bateryjnego, który zapewnia od 6 do 8 godzin nieprzerwanej pracy.

Klienci bardzo często wybierają automaty szorująco-zbierające Innova i Vispa dzięki znakomitej relacji pomiędzy efektywnością czyszczenia, jakością wykonania i ceną.

Co jeszcze posiadamy w ofercie dla firm zajmujących się utrzymaniem czystości?

Bardzo popularne wśród małych, średnich oraz dużych firm sprzątających stały się zamiatarki. Posiadamy zamiatarki prowadzone spalinowe i bateryjne, przemysłowe zamiatarki samojezdne z hydraulicznym systemem dystrybucji mocy. Oferujemy także zamiatarki komunalne CS 140 wyposażone w innowacyjną technologię zamiatania Twin Action.

Dopełnieniem całej oferty są odkurzacze przemysłowe, które można podzielić na trzy grupy:

– profesjonalne (np. Ca15, Ca30 itd.)- stosowane w firmach sprzątających do codziennego sprzątania budynków użyteczności publicznej
– przemysłowe – do specjalistycznych zastosowań przemysłowych
– piorące – tak zwane ekstraktory, do czyszczenia powierzchni z materiałów włóknistych

Profesjonalne i przemysłowe maszyny do sprzątania:

  • automaty do mycia posadzek
  • zamiatarki
  • szorowarki i polerki
  • odkurzacze
  • sprzęt ręczny
  • pady
  • urządzenia do obsługi terenów zewnętrznych :
  • odkurzacze zewnętrzne
  • maszyny wielofunkcyjne
  • traktory ogrodowe

Nasza oferta oraz oferta produktów firmy Comac jest nieustannie wzbogacana i poszerzana o nowe maszyny czyszczące, nowe rozwiązania technologiczne i specjalistyczne środki czyszczące.

Oprócz urządzeń i środków do utrzymania czystości udzielamy wsparcia technicznego oraz udzielamy bezpłatnych porad związanych z techniką oczyszczania. Zachęcamy do kontaktu

Budowa i opis maszyny czyszczącej


schemat budowy maszyny czyszczacej prowadzonej

budowa maszyny czyszczącej prowadzonej

Budowa Maszyny Czyszczącej
1. Zbiornik roztworu myjącego
2. Zbiornik na wodę brudną
3. Zespół czyszczący ( np. szczotka talerzowa )
4. Ssawa
5. Turbina ssąca
6. Konstrukcja jezdna
7. Blok Bateryjny  ( nie występuje w maszynach zasilanych na kabel )

8. Panel sterujący


maszyny-czyszczace-w-sklepie

Czyszczenie sklepu za pomocą maszyny czyszczącej

Maszyny czyszczące 
to urządzenia czyszczące, które jednocześnie szoruje i osusza posadzkę. Najczęściej jest wyposażone w dwa osobne zbiorniki. Jeden na roztwór myjący, a drugi na brudną wodę zebraną z posadzki w procesie osuszania. Szorowanie odbywa się za pomocą szczotki talerzowej, szczotek walcowych lub uchwytu z padem. Na zespół czyszczący dozowany jest roztwór środka myjącego z wodą, a szczotka lub pad wykonuje proces szorowania. Z tyłu maszyny znajduje się listwa ssąca połączona z turbiną i zbiornikiem na wodę brudną i ten element odpowiada za osuszanie posadzki. W branży utrzymania czystości ten typ urządzeń posiada różne określenia: zmywarka do posadzek, automat szorująco zbierający, automat czyszczący, szorowarka automatyczna czy nawet myjka do podłóg.
Automat