5 sposobów na czystą podłogę!

Wycieraczka 1 Wycieraczka 2 Wycieraczka 3

Czy wiesz, że…- Wejście do budynku, witryna oraz podłoga wywołują pierwsze wrażenie u Twoich klientów!

- Większość ludzi właśnie tam kieruje swój wzrok, wchodząc do budynku.

- Podłoga jest świetnym miejscem na umieszczenie reklamy (np. maty wejściowej z LOGO lub hasłem / mottem firmy).

- Czysta podłoga, jest bardzo ważna dla wizerunku Twojej firmy!


5 SPOSOBÓW NA CZYSTĄ PODŁOGĘ!

Mata wejściowa 1      Schemat maty      Maty wejściowe - szeroki wybór

- zbierają pierwszy, największy brud z butów!

- 80% nieczystości mniej w pomieszczeniu

- posiadają skręcone włókna, skrobaki i fale do ściągania brudu, błota, smarów i kurzu z podeszwy butów

- oczyszczają podeszwy obuwia z zabrudzeń stałych (wióry, trociny, kurz, tworzywa sztuczne) oraz płynów

- pojemność wycieraczek wynosi 1kg/4l płynów na 1m2 wycieraczki

Chcesz mieć matę z logo swojej firmy ?

To nic trudnego. Wybierz wielkość, kolor. Załącz logo w formacie PDF i wyślij za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Wycieraczka z logo firmy Cennik  maty z logo Paleta kolorów dla wycieraczek z logo
- MOPOWANIE NA SUCHO - przy użyciu mopów płaskich, idealne rozwiązanie do zbierania kurzu, w przeciwieństwie do szczotek i mioteł, które unoszą kurz w powietrze
      RODZAJE WŁÓKIEN - bawełna. Naturalne, bardzo absorbujące włókno, które zatrzymuje brud, uwalniając go tylko podczas płukania mopa. Dostępne w trzech wersjach: 100%, bawełna mix i zregenerowanej bawełny.
      RODZAJE WŁÓKIEN - akryl. Włókno o wysokich właściwościach elektrostatycznych, które przyciąga i gromadzi cząstki kurzu.
      RODZAJE WŁÓKIEN - mikrofibra. Jest to włókno syntetyczne, które wnika głęboko w pory posadzki, absorbuje usunięte zabrudzenia, zachowując je do momentu płukania mopa.

- MOPY DO DEZYNFEKCJI
- SYSTEMY NA MOKRO
- SYSTEMY NAMACZANIA


MASZYNY CZYSZCZĄCE


JAK I CZYM NALEŻY MYĆ PODŁOGI?! JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ MASZYNĘ?


Maszyny czyszczące do podłóg

Małe pomieszczenia o średnim i dużym natężeniu ruchu np. Biura, hole, poczekalnie i inne pomieszczenia użyteczności publicznej.

W obiektach o dużym ruchu, należy dobrać odpowiednią technikę mycia. Trzeba zastosować sprzęt do mycia ręcznego (mop, wiadro) lub małą maszynę czyszcząca (VISPA 35 B). Istotnym jest również odpowiednie dobranie środków czystości. Przeważnie pożądany jest efekt szybkiego schnięcia i braku pozostawania śladów i smug na mytej podłodze (FLOOR F1, FLOOR MATIC).

Gdy podłodze brakuje połysku, można zastosować płyn do mycia ze zmywalnymi polimerami nabłyszczającymi (FLOOR F2). Jeżeli zaś w biurze potrzebne jest odświeżenie i polepszenie atmosfery, możemy zastosować środek do podłogi z tzw. „kurtyną zapachową”, który pozostawia przyjemny zapach na długi czas (FLOOR F3 Pomelo lub FLOOR F3 Citro). Do podłóg drewnianych i paneli zalecane jest używanie profesjonalnego środka, który jest w stanie zabezpieczyć powierzchnię i wydobyć naturalne piękno drewna (SEPTA DRE).

Samojezdne maszyny czyszczące

Duże pomieszczenia o dużym natężeniu ruchu i dużym zabrudzeniu np. hale produkcyjne i magazynowe, markety i hipermarkety.

Przy tak dużej powierzchni do mycia, tradycyjne techniki sprzątania przy użyciu mopa i wiadra nie spełniają już zadania.
Do czyszczenia podłóg zalecane są szorowarki i maszyny czyszczące do średnich i dużych powierzchni (COMAC SIMPLA , COMAC INNOVA).
Niezbędne jest użycie profesjonalnych i przemysłowych środków czystości.
Płyn do mycia podłóg w takich warunkach nie może się pienić i pozostawiać smug. Najważniejszą jednak cechą płynu do maszyn czyszczących jest natychmiastowy efekt czyszczenia (MARKETCLEANER 1 , FLOOR MATIC).
Do silnych i starych zabrudzeń wymagane są specjalistyczne środki czyszczące o zdolności doczyszczania już przy jednokrotnym myciu (MARKETCLEANER 2 , INTENSIVE V1).

Maszyny czyszczące Comac

Inne powierzchnie np. przeznaczenia sportowego, kamień naturalny.

Podłoga sportowa wymaga specjalistycznego preparatu do pielęgnacji (SEPTA SPORT).
Płyn powinien niwelować w dużym stopniu ryzyko poślizgu i załamywać światło tak, aby nie powstawały refleksy świetlne. Pożądane jest także, aby szybko wysychał, nie pozostawiał smug i był nieszkodliwy dla mytej powierzchni.
Do mycia podłogi z kamienia naturalnego i płytek szkliwionych zalecane jest używanie środków neutralnych dla mytej powierzchni, ale zwiększające bezpieczeństwo użytkowanie przez zmniejszenie ryzyka poślizgu (SEPTA EFFECTIVE).ODKURZACZE


Odkurzacze

Odkurzacze firmy Comac z serii CA świetnie sprawdzają się tam, gdzie bardzo ważne są: jakość powietrza, łatwość obsługi i niski poziom hałasu. Idealnie nadają się do: hotele, szpitale, domy spokojnej starości, pensjonaty, biura.Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień